30 внутрішньопереміщених осіб медичного персоналу працевлаштовано у медзаклади обласного центру. Найбільше працевлаштовано у Хмельницьку міську дитячу лікарню.

Про це Суспільному розповів начальник міського управління охорони здоров’я Борис Ткач.

11 внутрішньопереміщених осіб працевлаштовано у Хмельницькій дитячій міській лікарні, каже його директорка Наталія Зимак-Закутня. Серед них: лікарі, середній медичний персонал, працівники харчоблока та інтерни.

Працевлаштовувались у війну: як переселенці знайшли роботу у медзакладах Хмельниччини

«У мене склалося враження, що вони адаптувалися дуже швидко. У багатьох таке враження, що ми знали їх усе своє життя. Безумовно, їм важко, бо вони втратили дім, вони втратили спілкування з близькими, тому ми намагаємось зробити все, від нас залежне», - каже Наталія.

Дитячий хірург Світлана Радченко приїхала з Краматорська у березні. До міської дитячої лікарні прийшла випадково, запитати чи є вакансії.

«Я заповнила анкету, познайомилась з головним лікарем, вона дуже приємно віднеслася та відразу запропонувала роботу у відділенні. Протягом трьох днів, я влаштувалася на роботу. Потім сюди приїхав мій чоловік, він теж дитячий хірург. Зараз ми винаймаємо житло і працюємо», - говорить Світлана з Краматорська.

Шістнадцятирічний Віталій у лікарні з травмою нирки. Про лікарку каже: «Лікар хороший, лікує добре, завжди приходить, питає як я, чи все добре».

Логопедом у міській дитячій лікарні працює жителька Маріуполя Жанна Шиманська.

«В травні мене прийняла дружня команда Хмельницької дитячої міської лікарні. Наталя Олегівна запропонувала роботу логопедом в реабілітаційному центрі «Турбота». І в принципі, вже тут я виконую свою педагогічну функцію, тому що освіту я отримала першу в педагогічному виші», - розповіла Жанна з Маріуполя.

Адаптація до нового колективу пройшла швидко, каже Жанна Шиманська: «Якщо потрібна допомога, можна звернутися до будь-якого відділку, структурного підрозділу, до будь-яких колег, які тебе не знають. Я ніколи не почула від жодної особи відмови. Люди ставляться з розумінням до тієї ситуації, в якій ти опинився, намагаються бути відкритими та максимально допомагати всім, чим можуть».

Начальник міського управління охорони здоров’я Борис Ткач каже, під час воєнного часу в обласному центрі працевлаштовували лікарів, середній медичний персонал та інтернів.

«Загалом близько 30 внутрішньопереміщених осіб зараз працевлаштовані в наші заклади. До того ж ця цифра динамічна. Спочатку ми працевлаштовували, потім дехто від нас вже поїхав, повернулися на свої постійні місця проживання. Це кияни, люди з Чернігова, Суми. Зараз у нас працюють, в основному, жителі Донецької, Луганської та Херсонської областей», - сказав Борис Ткач.

За його словами, з початку повномасштабного вторгнення вакансій для медичного персоналу було більше.

«Зараз таких вакансій, як було на початку, немає. Спочатку хтось із наших медиків повиїжджав, до нас приїжджали зі сходу. Через те, тоді було куди працевлаштовувати. Зараз, як правило вакансій немає. І можливо десь просто сумісниками, на період тимчасової відсутності, - то це тимчасове працевлаштування», - говорить Ткач.

Випробовувальних термінів для працевлаштованих – немає, додає очільник: «Електронні трудові книжки, які вводилися, спочатку правда не було доступу, але надалі ми все ж мали доступ в електронній базі, ну і треба було підтвердити крім трудової, хоча б копії документів про освіту, диплома, сертифіката».

За словами директора обласного департаменту охорони здоров’я Олександра Завроцького, на Хмельниччині працевлаштовано, на сьогодні, 65 осіб, з них: лікарі, середній медичний персонал та інтерни.

Читайте також Підприємець з Луганщини релокував бізнес до Хмельницького.

Читайте нас у Telegram Viber та Instagram

Джерело