Художниця з Полтави Роксолана Дудка розписала частину відпрацьованого боєприпасу, щоб зібрати гроші для допомоги військовим. Про це вона розповіла Суспільному.

Полтавка Роксолана Дудка займається волонтерством у Свято-Успенському соборі з перших днів повномасштабного вторгнення Росії на територію України.

"Основним напрямком нашої допомоги є забезпечення потреб ЗСУ, ДСНС, тероборони та всіх військовослужбовців, що захищають та звільняють наші міста від окупантів. Наш штаб забезпечував ще з самого початку 93 бригаду, що звільнила Тростянець і далі продовжує оберігати наш з вами спокій, воюючи на передовій", – говорить Роксолана Дудка.

Боєприпас, який розписала полтавська художниця, можуть придбати за майже 20 тисяч гривень

Військові передали волонтерам частину відпрацьованого боєприпасу. Його художниця розписала, аби продати та спрямувати гроші на допомогу воїнам.

"62 бригада, проїжджаючи Полтаву, закинули нам частину від "Граду" та інші відпрацьовані боєприпаси для наших потреб. Якщо говорити про "наші потреби", то я маю на увазі аукціони, які ми влаштовуємо, щоб зібрати "живі гроші" та закупити необхідне для вояк по їх офіційних запитах".

За словами Роксолани Дудки, на реактивному снаряді вона зобразила, зокрема, птахів і тріщини, які символізують наслідки вибуху.

"Розуміючи, що ця частина зброї прилетіла до нас з боку ворога, я мала надати їй нові сенси, попрацювати з об’єктом таким чином, щоб потенційний покупець захотів її купити, щоб він (вона) могли бачити цю зброю (хоч і вже не небезпечну) щодня. Я зобразила умовні рвані тріщини, що уособлюють наслідки вибуху, але в них помістила життєствердні образи декоративних та стилізованих птахів".

На виріб уже знайшли покупця, каже художниця.

"Конкретно на цей артефакт є людина з Києва, що готова задонатити близько 20 000 гривень. Тож розраховуємо, що найближчим часом мій арт-обєкт поїде "жити власним життям", а я стану ще трішечки щасливіша, що допомогла військовим".

Читайте також:

У Полтаві художники створили виставку на тему війни в Україні

Джерело