За понад місяць від початку створення саду-городу у Полтаві розчистили приблизно 20% території. Крім того, за цей час посадили овочі та ягідних кущів. Частина з них вже дала плоди. Про це Суспільному розповіла ініціаторка створення саду-городу Тетяна Татаріна.

Олег Адамський прибирає на території колишніх теплиць одного з комунальних підприємств у Полтаві. Тут створюють сад-город.

"Розчищаю територію колишнього павільйону. І виносимо на окремі купи", – говорить полтавець Олег Адамський.

Прибирають територію понад місяць. За цей час із пів гектара площі розчистили приблизно 20 %.

"Починали ми ось з таких чагарників. Такі самі були на ось цій частині. Повирубували хащі, привели прилеглу територію в порядок. Зараз працюємо над тим, щоб створити громадський простір: створюємо лавки, підняті грядки. Зараз займаємось вивозом сміття. Гілля поскладали, їх переробили на тріски. Ними потрусили прилеглу територію грядок", – розповідає працівник організації "Інститут розвитку міста" Богдан Шебедюк.

"Там необхідно ще здійснити демонтаж залишків бетонних споруд під парники, плюс в тих чагарниках є остови теплиць, де ще взагалі не розібрані ніякі конструкції. Вони в аварійному стані, наразі туди без захисного спорядження неможливо підступитись навіть, тому що вони там знаходяться в урвищі. Років 20, а то й більше, вони не використовувались", – каже ініціаторка створення саду-городу у Полтаві Тетяна Татаріна.

На розчищеній території вже висадили городину.

"Ми посадили кріп, посадили щавель, цибулю, салат, огірки. Зовсім недавно посадили саджанцями готовими помідори і лохину, і також на цих вихідних ще посіяли ранньостиглий редис та петрушку. Плануємо, що все це вродить цього року, за виключенням лохини.Якщо ми говоримо про кріп і салат, який ми посіяли 16 липня, то сьогодні він вже готовий до вживання. Сьогодні ми робимо першу обрізку кропу", – говорить ініціаторка створення саду-городу у Полтаві Тетяна Татаріна.

"Ще дуже багато роботи. У планах – поставити паркан на території, щоб був закритий вхід, викорчувати всі, що залишилися, пеньки, посадити ще грядки. Є ще в планах теплиці запустити. Це проєкт не одного року, я думаю, тому що роботи дуже багато", – розповідає працівник організації "Інститут розвитку міста" Богдан Шебедюк.

Як розповіла Суспільному ініціаторка створення саду-городу у Полтаві Тетяна Татаріна, овочі вирощують на шести ділянках. Кожна – площею 14 квадратних метрів. Продукти передаватимуть у навчальні заклади, де живуть внутрішньо переміщені особи. Завершити розчистку території планують наступного року.

Джерело