Удруге медаль Україні приносять стрибки у воду.

На чемпіонаті Європи-2022 з водних видів спорту, що триває у столиці Італії Римі, розіграли медалі в синхронних стрибках у воду з 10-метрової вишки серед змішаних пар. Десяту медаль турніру збірній України приніс дует Софії Лискун та Олексія Середи.

До змагань пара підходила у статусі віцечемпіонів світу в цій дисципліні та одних із головних фаворитів на перемогу.

Україна здобула десяту медаль чемпіонату Європи-2022 з водних видів спорту

Змагання проходили без кваліфікації: шість пар одразу змагалися у фіналі, де мали виконати по п'ять стрибків. Переможців визначала сума балів за всі стрибки.

Українці йшли в лідерах упродовж усього фіналу. Дует виконав перші два базових стрибки на 47.4 і 48 балів, а в третьому отримали найвищу оцінку з п'яти – 78.72. Проте два наступні виявилися менш успішними – 62.1 і 62.37 бала.

У підсумку Лискун та Середа опустилися на друге місце з сумою 298.59 бала, пропустивши вперед британців Кайла Котарі та Луїс Тулсон.

Чемпіонат Європи з водних видів спорту-2022. Стрибки у воду. Мікст, синхрон, 10 м Кайл Котарі / Луїс Тулсон (Велика Британія) 300.78 Олексій Середа / Софія Лискун (Україна) 298.59 Едуард Тімберетті / Сара Джодойн Ді Марія (Італія) 290.28 Читайте також: Україна здобула першу медаль у стрибках у воду на Євро-2022 з водних видів спорту Що означає медаль України Українські стрибуни у воду вдруге поспіль піднялися на п'єдестал чемпіонату Європи у стрибках з вишки в змішаній парі. На минулому Євро-2020 Середа здобув "золото" в цій дисципліні, але з іншою партнеркою – Ксенією Байло. Загалом це третя медаль України в місті на вишці з моменту появи цієї категорії в програмі Євро 2016 року. Тоді найперший титул збірній принесла пара Юлії Прокопчук та Максима Долгова. Це 16-те "срібло" України в стрибках у воду на континентальній першості та загалом 65-та медаль у цьому виді спорту на Євро. Конкретно на цьому чемпіонаті Європи це друга медаль України в стрибках у воду після командного "срібла" й загалом 10-та нагорода турніру (разом із вісьмома золотими медалями в артистичному плаванні). Для Лискун це п'ята нагорода континентального рівня, для Середи – четверта. Читайте також: Україна встановила рекорд за "золотом" на Євро-2022 у артистичному плаванні та виграла медальний залік Усі медалі України на ЧЄ-2022 з водних видів спорту Артистичне плавання "Золото": команда ( технічна та довільна програми + гайлайт + комбінація), Марта Фєдіна (соло, технічна та довільна програми), Марина та Владислава Алексіїви (дует, технічна та довільна програми) Стрибки у воду "Срібло": Ксенія Байло, Кіріл Болюх, Вікторія Кесар та Данило Коновалов ( мікст, командний турнір), Людмила Лискун та Олексій Середа (синхрон, мікст, 10 м) Хто такі Лискун та Середа Софія Лискун – 20-річна українська стрибунка у воду, родом із Луганська, представляє Київську область. Олексій Середа – 16-річний український стрибун у воду, родом із Миколаєва, представляє Луганську область. Дует є срібним призером чемпіонату світу-2022 у міксті. На рахунку Лискун також є два "золота" та дві "бронзи" чемпіонатів Європи, зокрема особистий титул 2019 року на вишці. Середа також є дворазовим чемпіоном Європи, зокрема 2019-го на вишці в індивідуальних змаганнях, а також срібним призером у синхроні. Наступні фінали стрибків у воду на ЧЄ-2022 Вівторок, 16 серпня. 16:10 – Жінки. 1 м Середа, 17 серпня. 14:50 – Мікст, синхрон. 3 м Середа, 17 серпня. 15:57 – Жінки. 10 м Читайте також: Україна оголосила склад на чемпіонат Європи зі стрибків у воду: заявка та розклад змагань

Джерело