16 серпня 2021 року помер сумський легкоатлет Володимир Голубничий. Він був олімпійським чемпіоном та рекордсменом світу. Цьогоріч 16 серпня у Сумах рідні, колеги та друзі вшанували його пам'ять.

Серед тих, хто зібрався біля банера "Слава, воля, життя", присвяченого легкоатлету, донька та зять Володимира Голубничого. Говорять, смерть батька це не лише особисте горе, це втрата для всього спорту. І не лише українського, а і світового.

"Нема батька. Гірко, боляче, прикро. Він був веселий, завзятий. Щось робив… Оптиміст", – каже Андрій Лобачов, зять Володимира Голубничого.

"Коли у мене щось було погане в житті, я завжди йому телефонувала, говорила. А він казав: "Олено, ми прорвемося". І я була як на крилах, все уходило на задній план", – розповідає Олена Лобачова, донька Володимира Голубничого.

Шість десятків років дружив зі спортсменом Володимир Яковлев. Каже, такі люди народжуються не кожного дня. "Ми зможемо, як і раніше, проводити змагання зі спортивної ходьби. Якщо раніше вони мали назву "Змагання за призи Володимира Голубничого", то тепер ми назвемо їх "Меморіал Володимира Голубничого". І найкращі ходаки будуть намагатись приїхати у Суми, аби доторкнутися до тієї історії", – додає Володимир Яковлев.

Сумчанка Надія Щасливцева, яка прийшла вшанувати пам'ять легкоатлета, вважає його гарним прикладом для юних поколінь.

"Влодимир Голубничий – це людина-легенда, це людина-приклад. Бути таким наполегливим, завзятим спортсменом і розвиватися фізично. Тому, що для дітей шестирічного віку важливо фізичне і психічне здоров’я, а читання то потім. Ось Володимир Голубничий як раз цьому приклад", – каже Надія Щасливцева.

Володимир Голубничий – учасник п’яти Олімпійських ігор, дворазовий Олімпійський чемпіон, "срібний" та "бронзовий" призер ігор, переможець та призер чемпіонатів Європи і світу, член Зали слави Міжнародної асоціації легкоатлетичних федерацій. Такий внесок зробив Володимир Голубничий у легкоатлетичну історію та історію міста Суми.

Що відомо Почесний громадянин Сум Володимир Голубничий був президентом Спілки спортсменів-ветеранів міста Суми, почесним президентом обласної ради фізкультурно-спортивного товариства "Спартак", членом Національного олімпійського комітету України. Володимира Голубничого поховали у Сумах на Алеї Почесних громадян. Суспільне зібрало спогади про спортсмена від його колег та друзів

Читайте Суспільне у Telegram

Долучайтесь до нашої спільноти у Viber

Підписуйтеся на наш Instagram

Джерело