16 серпня 2021 року помер сумський легкоатлет Володимир Голубничий. Він був олімпійським чемпіоном та рекордсменом світу. Цьогоріч 16 серпня у Сумах рідні, колеги та друзі вшанували його пам'ять. Про це повідомляє "Суспільне|Суми".

Серед тих, хто зібрався біля банера "Слава, воля, життя", присвяченого легкоатлету, донька та зять Володимира Голубничого. Говорять, смерть батька це не лише особисте горе, це втрата для всього спорту. І не лише українського, а і світового.

У Сумах вшанували пам'ять олімпійського чемпіона Володимира Голубничого

"Нема батька. Гірко, боляче, прикро. Він був веселий, завзятий. Щось робив… Оптиміст", – каже Андрій Лобачов, зять Володимира Голубничого.

"Коли у мене щось було погане в житті, я завжди йому телефонувала, говорила. А він казав: "Олено, ми прорвемося". І я була як на крилах, все уходило на задній план", – розповідає Олена Лобачова, донька Володимира Голубничого.

Шість десятків років дружив зі спортсменом Володимир Яковлев. Каже, такі люди народжуються не кожного дня. "Ми зможемо, як і раніше, проводити змагання зі спортивної ходьби. Якщо раніше вони мали назву "Змагання за призи Володимира Голубничого", то тепер ми назвемо їх "Меморіал Володимира Голубничого". І найкращі ходаки будуть намагатись приїхати у Суми, аби доторкнутися до тієї історії", – додає Володимир Яковлев.

Сумчанка Надія Щасливцева, яка прийшла вшанувати пам'ять легкоатлета, вважає його гарним прикладом для юних поколінь.

"Влодимир Голубничий – це людина-легенда, це людина-приклад. Бути таким наполегливим, завзятим спортсменом і розвиватися фізично. Тому, що для дітей шестирічного віку важливо фізичне і психічне здоров’я, а читання то потім. Ось Володимир Голубничий як раз цьому приклад", – каже Надія Щасливцева.

Володимир Голубничий – учасник п’яти Олімпійських ігор, дворазовий Олімпійський чемпіон, "срібний" та "бронзовий" призер ігор, переможець та призер чемпіонатів Європи і світу, член Зали слави Міжнародної асоціації легкоатлетичних федерацій. Такий внесок зробив Володимир Голубничий у легкоатлетичну історію та історію міста Суми.

Джерело