Україна через війну щомісяця втрачає від $5 до $7 млрд. Країна не витримала б таких витрат, якби широкий загал дізнався про наступ Росії ще в жовтні. Про це президент Володимир Зеленський сказав в інтерв’ю The Washington Post.

«Якби ми це повідомили – а цього хотіли деякі люди, яких я не буду називати, – тоді я б втрачав сім мільярдів доларів на місяць, починаючи з жовтня минулого року, і в той момент, коли росіяни напали, вони б нас забрали. Три дні. Загалом наше внутрішнє відчуття було правильним: якщо ми посіємо хаос серед людей перед вторгненням, росіяни нас зжеруть. Тому що під час хаосу люди тікають з країни», – сказав президент.

Глава держави зазначив, що мовчання влади дозволило уникнути масової еміграції та загалом втримати країну. І якби люди почали виїжджати з країни, то уряду України вже не було б.

Зеленський пояснив, чому українців не попередили про вторгнення РФ

«Ну, забудьте про нас. Була б політична війна всередині країни, тому що ми б не втрималися на 5-7 мільярдів доларів на місяць. У нас не було серйозних фінансових програм. На створеному росіянами ринку був дефіцит енергоносіїв. Нам не вистачало енергетичних ресурсів. Ми б не змогли вийти з цієї ситуації, і в країні був би хаос», – додав Зеленський.

Глава держави також зауважив, що весь грудень, січень і лютий українці виводили гроші з економіки. Влада при цьому, за його словами, не обмежувала цю можливість, поважаючи економічну свободу людей.

«Одна справа, коли хаос контрольований у військовий час – ти керуєш державою по-іншому. Ви можете відкрити кордон, закрити кордон, атакувати, відступати, захищатися. Ви можете взяти під контроль свою інфраструктуру. Інша ситуація, коли у вас немає військової ситуації чи надзвичайного режиму, а у вас є держава, якою керує величезна кількість різних чиновників та інституцій. А мінус 7 мільярдів доларів на місяць навіть без зброї – це вже велика війна для нашої країни», – підсумував президент.

Джерело