Останнім часом регулярно приходять працювати переселенці, а от місцевих поменшало

Сховати від ворожого погляду. Таке головне завдання маскувальних сіток, які день у день плетуть волонтери для українських захисників. Люди збираються просто неба, і робота тут переривається хіба що на ніч. Але волонтери бідкаються, останнім часом вільних рук поменшало.

Це – не учасники клубу за інтересами, а борці за перемогу. Дорослі й малі, місцеві та переселенці, чоловіки та жінки уже сьомий місяць щодня збираються у Хмельницькому, аби пришвидшити перемогу у війні.

Надважливий елемент виживання: у Хмельницькому волонтери невпинно плетуть маскувальні сітки для ЗСУ (Відео)

"Це спасіння наше, ви знаєте: поспілкуватися, розповісти, новини дізнатися. Тут люди дуже добре ставляться до нас. Допомагають нам. Ми всі з однією метою тут, щоб швидше наші міста звільнили і повернутися їх відбудувати", - розповідає переселенка з Маріуполя Надія Гордієнко.

"Четвертого травня як прийшли, на іншій точці-локації були спочатку, так досі і працюємо. Приходимо родиною", - каже харків'янка Яна Волковська.

Волонтери кажуть, плетіння сіток - справа добровільна. Але помітили: останнім часом регулярно приходять працювати переселенці, а от місцевих поменшало. Вочевидь, переселенцям важко знайти постійну роботу, а місцеві - зайняті збиранням осіннього врожаю на городах. Але волонтери закликають зголоситися.

"Після роботи приходжу і в вихідний день – трошки пізніше, але все одно приходжу, кожен день приходжу. Треба перемагати. Якщо вдома сидіти – ми не переможемо", - переконаний волонтер Віталій Онуфран.

Маскувальні сітки військові називають надважливим елементом виживання бійців на фронті. Їх використовують для прикривання бойових позицій, техніки та навіть щоб створити несправжні позиції для омани ворога.

"Маскування використовується для того, щоб розмити силует техніки, або особового складу і максимально замаскувати наші вогневі позиції в рельєфах місцевості. Саме ці сітки вони ідуть таким розхідним матеріалом, оскільки вони приймають на себе практично весь елемент ураження", - пояснює військовий інструктор "Клен".

Маскувальні сітки мають бути різного сезонного забарвлення. Тож волонтери вже почали додавати до свого рукотворного камуфляжу більше осінніх кольорів. А на зиму почали збирати тканину білого кольору.

Зінаїда Гляс, Хмельницький. "5 канал".

Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.

Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.

Джерело