87 тисяч 235 безкоштовні обіди з початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну надали в одному з закладів харчування у Хмельницькому.

Про це Суспільному розповіла координатора штабу допомоги вимушеним переселенцям Хмельницької міської ради Валентина Андріїшина.

За її словами, до 29 березня, внутрішньопереміщені особи харчувалися цілодобово. З початку квітня місяця вимушені переселенці харчуються лише один раз на день – в обід.

Безкоштовні обіди для переселенців. Як і де отримати

Як розповів Юрія Смакограя з міста Мирноград на Донеччині, він приходить до ресторану в середмісті Хмельницького не лише безплатно пообідати, але й поспілкуватися з земляками.

«Я харчуюся півтора місяця тут. Дівчата обслуговують, доброзичливі. Все гарно приготовлено, смачно. Ми спілкуємося тут, тому що люди в основному зі сходу, з різних міст України», - говорить Юрій.

Готують обіди, подають, а також прибирають і миють посуд за відвідувачами працівники й учні Хмельницького центру професійно-технічної освіти, каже його директорка Евеліна Царьова: «Перші місяці війни обслуговування відбувалося цілодобово, в день було близько 800-1000 осіб. З травня місяця перейшли тільки на денний графік. І в день, в середньому, 700-800 осіб».

В меню завжди перша і друга страви, каже майстриня виробничого навчання центру Людмила Коваленко: «Сьогодні в нас суп з рисовою крупою. Обов’язково у нас напої, сьогодні в нас компот із сухофруктів, і свіжих овочів. І в нас обов’язково завжди гарніри. Тобто ми готуємо каші, макарони відварні, картоплю тушковану. Сьогодні в нас каша булгур, і до неї, дивлячись з наявності продуктів, тушкуємо м'ясо, яловичини, свинину, курку. Є сосиски. Сьогодні в нас тушкована яловичина».

Допомагаємо нашим майстриням і проходимо практику, каже учениця центру професійно-технічної освіти сфери послуг Аліна Чацба: «Проходжу практику вже місяць, допомагаю на кухні готувати та викладати перші та другі страви, та гарніри. Я з 9:00 по 16:00 ту знаходжуся».

Аби отримати безплатний обід вимушені переселенці мають зареєструватися в міському управління праці та соціального захисту населення, розповідає головний спеціаліст управління Віталій Клепач: «В першу чергу має бути довідка ВПО і паспорт. Якщо людина має ці документи, ми її оформляємо, вводимо в нашу базу. Вони отримують талон на харчування».

За словами Евеліни Царьової, працівники Хмельницького центу профтехосвіти у закладі для надання комплексних обідів працюють з восьмої ранку, до шостої вечора – по 3-5 осіб. Харчі надають волонтери.

Читайте також 25 людей за день на три пральні машини: що спричинило ажіотаж у Хмельницькій громадській пральні. «У нас просять теплі речі», - як забезпечений Хмельницький гуманітарний центр. Компенсація за проживання переселенців: хто на Хмельниччині може її отримати від фонду «Карітас».

Читайте нас у Telegram Viber та Instagram

Джерело