Для якісної та швидкої відбудови Київщини, яка постраждала від російської військової агресії, залучать інноваційні та сучасні технології. Для роботи в цьому напрямку Міністерство розвитку громад і територій України та Програма розвитку ООН підписали Меморандум.

Про це повідомляє голова КОВА Олексій Кулеба.

"Міжнародні партнери будуть проводити оцінку пошкоджень будівель та картографування, а також підтримувати розробку комплексної геоінформаційної системи (ГІС) моніторингу регіонального відновлення та розвитку. Для нас актуальне питання наявності інструмента для моніторингу відбудови громад",— каже Кулеба.

Для відбудови Київської області залучать інноваційні технології — Кулеба

Зазначається, що в рамках пілотного проєкту вже оцифровано 40 населених пунктів шести громад Київщини: Ірпінської, Бучанської, Гостомельської, Бородянської, Дмитрівської та Макарівської. Попередня оцінка збитків цих громад, за даними проміжного звіту партнерів, майже 2 мільярди доларів, загалом Україні необхідно 349 мільярдів для відбудови та відновлення.

Що відомо 87 мільйонів гривень буде спрямовано на ремонтні роботи і закупівлю будівельних матеріалів для відбудови тих населених пунктів Київщини, які постраждали внаслідок російської військової агресії. Додаткове фінансування передбачене в ухвалених змінах до обласного бюджету на 2022 рік, повідомив голова Київської обласної військової адміністрації Олексій Кулеба. Управління Верховного комісара ООН у справах біженців допомагає відновлювати приватні будинки у Макарівській громаді на Київщині. У Забуянському старостинському окрузі під час бойових дій окупанти пошкодили 224 об’єкти, 44 з яких зруйнували повністю. УВКБ ООН опікуватиметься відновленням частини з цих пошкоджених будинків. ООН розширює допомогу — Управління Верховного комісара у справах біженців ООН хоче допомогти з непродовольчими товарами малозахищеним верствам населення та переселенцям Київщини. Також вони продовжать постачати будматеріали і тимчасове модульне житло для тих, хто втратив домівку. Агентство ООН у справах біженців (УВКБ ООН) започаткувала спеціальну програму для вимушено переміщених осіб в Україні, яка зокрема допоможе покрити їхні основні потреби в оренді житла, їжі та предметах гігієни. У ООН є кілька програм, за якими вони здійснюють виплати. Допомогу можна отримати і від Червоного Хреста, Міжнародної організації з міграції. Умови отримання виплат різні та періодично оновлюються. Про зміни з 1 серпня можна прочитати тут. З 29 серпня по 2 вересня в Обухові на Київщині працювала мобільна бригада благодійного фонду "Право на захист", яка збирає анкетні дані для виплат переселенцям від Управління Верховного комісара у справах біженців ООН. Читайте також

Розширення співпраці із Францією. Чим допоможуть іноземні партнери

В Ірпінь приїхав голова Міжнародної організації з міграції, яка допомагає з тимчасовим житлом містянам

Розширення співпраці. Чим допоможе Київщині Чехія

Джерело