За даними Центру передбачення космічної погоди Національного агентства океанографічних та атмосферних досліджень США з 26 вересня відбувається сплеск сонячної активності. На Землі помірна магнітна буря очікується 1 та 2 жовтня.

Як магнітні збурення разом зі змінами погоди можуть вплинути на самопочуття людини. кореспонденти Суспільного запитали у медичного директора Комунального некомерційного підприємства "Центр первинної медико-санітарної допомоги №7" міста Миколаєва Степана Нєдова.

За словами лікаря, офіційного діагнозу " метеочутливість" чи " " у сучасній медицині немає. Це не хвороба і людина може допомогти собі відповідно до симптомів. Рекомендації лікарів здебільшого немедикаментозного характеру.

Метеозалежність: як перенести зміни погоди та магнітні бурі. Поради миколаївського лікаря

Основні симптоми метеозалежності: головний біль, мігрень, перепади тиску, біль в суглобах, утруднене дихання, алергія, дефіцит вітаміну D тощо.

"Нашим пацієнтам ми надаємо інформацію щодо метеозбурень, адже атмосферні коливання посилюють симптоми вже наявних захворювань, відбувається певне загострення, що може бути пов’язане із метеозбуреннями", — сказав лікар.

Жителі міст більш схильні до метеозалежності , розповів Степан Нєдов, це пов’язано з малорухливим способом життя. Люди звикли створювати комфортну температуру за допомогою кондиціонерів і централізованого опалення та мало перебувають на свіжому повітрі. Серед пацієнтів із гіпертонічною хворобою майже 50 відсотків є метеозалежними.

У людей з хронічними захворюваннями, каже лікар, можуть посилюватись симптоми від перепадів температури повітря, атмосферного тиску та інших погодних змін.

"Так відчувають зміни пацієнти, які страждають на хронічні захворювання: порушення опорно-рухового апарату (артроз, артрит, остеохондроз, травми, переломи), серцево-судинної системи (коливання артеріального тиску, серцеві захворювання), дихальної системи (астма, хронічний бронхіт), нервової системи (запаморочення, мігрені, тривожні розлади)", — розповів Степан Нєдов.

За словами лікаря, головний біль може виникати при різкій зміні температури та рівня вологості.

"Це пов’язано зі зміною стану судин, припливом крові до мозку. Поради — відпочинок, пити багато води, не вживати продукти з кофеїном (кава, чорний гіркий шоколад), можна прийняти теплу ванну, прикласти до потилиці холодний компрес, допоможе масаж голови та шиї, також дихальні вправи", — сказав Степан Нєдов.

Один із симптомів метеозалежності є загострені алергії.

"Холодова кропив’янка з’являється на морозі, сонячна кропив’янка — від сонячного світла, також частим є алергічний риніт. У холодну пору допоможе теплий одяг з льону або з бавовни, гарячий чай або какао. Влітку — уникати перебування на сонці, носити одяг з натуральних тканин, широкополі капелюхи, дотримуватися гіпоалергенної дієти", — розповів Степан Нєдов.

Погіршення настрою, нервозність, агресії, сказав Степан Нєдов, можуть виникати за холодної та сирої погоди, при посиленні поривів вітру.

"Серед порад — прийняти курси вітамінів групи B, ароматичні ванни, послухати приємну музику, почитати книгу або подивитися фільм. Покращити настрій допоможуть дихальні практики — йога або цигун", — сказав Степан Нєдов.

Також лікар рекомендує більше гуляти вранці та вдень, перебувати під впливом сонячного світла.

Що відомо

В Українському Гідрометеоцентрі на території Миколаївської області з 2 на 3 жовтня прогнозують різку зміну погоди. Північно-західний вітер з поривами до 14 метрів за секунду принесе прохолодне повітря. Температура знизиться з 22 градусів тепла у неділю, 2 жовтня, до 16 °C. Ця зміна погоди буде відбуватися під час помірної магнітної бурі.

Читайте також Компанія SpaceX і NASA відклали запуск місії Crew-5 через ураган, який наближається до космодрому. Сотні тисяч людей — без світла та вітер до 44 м/с. Ураган Ієн сягнув берегів Флориди. У Миколаївській бібліотеці відкрили виставку місцевої художниці

Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube та Instagram.

Джерело