У Полтаві протягом останніх двох років на індивідуальне опалення перейшли жителі семи багатоповерхівок, де є об'єднання співвласників багатоквартирного будинку. Про це Суспільному розповів начальник служби контролю за збутом теплової енергії підприємства "Полтаватеплоенерго" Віктор Іванченко. За його словами, власники окремих квартир, де вже понад половина помешкань відключені від централізованого опалення, також можуть зробити індивідуальне опалення.

"На зборах співвласників багатоквартирного будинку на Пушкіна, 1 ми підняли питання про перехід на індивідуальне опалення. Бо з цими мережами страшно. Вони можуть прорвати в будь-який момент", — каже голова ОСББ "Пушкіна, 1" у Полтаві Юрій Очкань.

Голова об'єднання співвласників багатоквартирного будинку на вулиці Пушкіна у Полтаві Юрій Очкань показує труби у підвалі багатоповерхівки, у якій проживає. Їх мешканці хочуть замінити, коли переходитимуть на індивідуальне опалення.

Індивідуальне опалення: скільки будинків у Полтаві відключилися від централізованого теплопостачання

"Більшість мешканців будинку – за. Але є дві-три квартири, які ще сумніваються. Хотілося б, щоб і вони пішли назустріч", — додає Юрій Очкань.

Аби відключити будинок від централізованого опалення,насамперед має бути погодження від усіх мешканців, говорить Сергій Машковський.

"Перше – це рішення загальних зборів. І воно має відбутися в кількості проголосованих 100 відсотків. Це єдина умова для теплоенерго та міської влади, на підставі чого потім даються всі дозволи і погодження. Друга – у прорахуванні затрат, які понесуть співвласники. Орієнтовно вартість інвестицій кожного мешканця – в межах 2 тисяч доларів", — говорить член правління ОСББ "Пушкіна, 1" у Полтаві Сергій Машковський.

Рішення щодо видачі дозволів на встановлення індивідуального опалення ухвалює спеціальна комісія на базі управління житлово-комунального господарства Полтавської міської ради, розповів Суспільному начальник служби контролю за збутом теплової енергії "Полтаватеплоенерго" Віктор Іванченко. За його словами, для цього потрібно звернутися до управління з відповідною заявою та колективним рішенням усіх власників квартир і приміщень в будинку.

З рішенням і рекомендаціями комісії мешканці мають звернутися до "Полтаватеплоенерго" для отримання технічних умов на відключення від централізованого теплопостачання. Протягом 2021-2022-го років зробили це сім будинків у місті.

"У подальшому буде проведене відключення будинку від послуг підприємства. Після того, як будинок буде відключено, складається відповідний акт, проводяться остаточні розрахунки споживачів за послуги і розриваються договори", — розповідає начальник служби контролю за збутом теплової енергії "Полтаватеплоенерго" Віктор Іванченко.

"Наступний крок – це проєктна документація. Проєктну документацію готує структура, з якою буде домовлятися замовник, тобто ОСББ. А проєктна документація буде виготовлятися на підставі технічних умов, які нададуть "Полтаватеплоенерго" і "Полтавагаз". Є документи у людей на руках. Вони на підставі цих документів укладають угоду з виконавцем робіт і закупляють необхідне обладнання: котли, труби і радіатори", — говорить член правління ОСББ "Пушкіна, 1" у Полтаві Сергій Машковський.

Жителі будинку на Пушкіна, 1 хочуть перейти на індивідуальну газову систему опалення.

"Для розробки проєкту реконструкції споживачеві треба надати до акціонерного товариства "Полтавагаз" рішення міжвідомчої комісії місцевого самоврядування та теплопостачального підприємства, а також пакет документів, що посвідчують особу та право власності на квартиру. "Полтавагаз" надає комплексну послугу з реконструкції. Товариство контролює всі процеси реконструкції, допомагає визначитися з різновидом котла та лічильника газу, їх розміщенням та забезпечує коректність підключення", — розповідає речниця підприємства "Полтавагаз" Анжела Сливкіна.

Основною перевагою індивідуального опалення є незалежність, говорить фахівчиня з підбору газового обладнання.

"Будинок відрізається від центрального опалення і поквартирно собі встановлює індивідуальні електричні чи газові котли. Дуже часто ми бачимо ситуацію, коли у жовтні холодно, а у квітні ми відкриваємо вікна, тому що дуже жарко. Це є дуже неенергоефективно. Мешканці багатоквартирних будинків, які мають центральне опалення, платять за тепло не лише у своїх оселях, а і за обігрів своїх під’їздів. Власне при встановленні індивідуального опалення ми платимо лише за те тепло, яке є в нашому будинку", — каже фахівчиня з підбору газового обладнання Надія Батрон.

Також перейти на індивідуальне опалення можуть власники окремих квартир у будинку, де вже понад половина помешкань відключені від централізованого опалення. Для них діє така ж процедура переходу, розповів начальник служби контролю за збутом теплової енергії "Полтаватеплоенерго" Віктор Іванченко. За його словами, таких будинків в обласному центрі десять.

Читайте також:

На Полтавщині розпочали пробні запуски котелень

Джерело