У будинку дитячої та юнацької творчості, що в селищі Новоархангельськ Голованівського району, шиють спальні мішки для українських військових. Роблять це з квітня – розповіла Суспільному швачка, керівниця одного з гуртків закладу Наталія Писакова. За майже пів року передали бійцям більше 70 спальників.

Починали з плетіння сіток і допомоги переселенцям

Наталія Писакова розповіла, що перші місяці війни працівниці будинку творчості займалися плетіння маскувальних сіток та допомоги переселенцям: "Шукали для переселенців житло, збирали речі, харчі. Для Збройних сил України гроші збирали. Дітей залучали – ті робили обереги для бійців, малювали малюнки".

У Новоархангельську на Кіровоградщині шиють спальні мішки для військових

Ініціювала пошиття військового спорядження жителька громади Галина Федик. Зі слів Наталії Писакової, вона займається пошуком і закупівлею матеріалів для пошиття мішків: "Галина Іванівна – досвідчена майстриня. Сама вдома шиє для військових речі. Вона і збирає гроші на тканину і фурнітуру, шукає оптимальні варіанти в інтернеті, замовляє. А ми вже шиємо".

Гроші на придбання матеріалів дають спонсори та жителі громади: "Хто стільки може дають. Але цього вистачає, шити є з чого".

Шиють для військових-земляків, отримували замовлення з Кропивницького й Вінниці.

Спальники шиють усі жінки колективу

У вільний від занять з дітьми час п’ятеро керівниць гуртків і працівниця будинку творчості виготовляють спальні мішки. Керують процесом керівниця гуртка з пошиття м’якої іграшки Світлана Цистан та вчителька швейної справи за освітою Римма Хом’яченко: "Перші спальники робили дуже довго. Це ж не просто пошити, треба ще й розкроїти. А досвід був тільки у двох з нас. Решта – любителі, що мали швейні машинки вдома. Нині ж, за умови, що всі викройки готові, все порізано і є фурнітура, за день можемо два-три мішки пошити. А працюємо до п’яти годин щодня, причому левова частка часу витрачається саме на підготовчі процеси. Влітку менше робили, бо тепло було, відпустки. А ще сподівались, що війна от-от закінчиться. Та все одно шили. Ближче до холодів намагаємось вийти на максимальні показники продуктивності".

Спочатку, розповіла Наталія Писакова, шили спальники "стандартного" розміру, нині ж – під конкретні замовлення бійців: "Хлопці, як мінімум, усі різного зросту. Це треба враховувати".

У приміщенні будинку творчості кабінет пошиття м’якої іграшки обладнали під швацький цех, викроюють на зсунутих столах у кабінеті образотворчого мистецтва. Три швейні машинки жінки принесли з дому.

Для кожного спального мішка роблять чохол, який прикрашають оберегами, виготовленими вихованцями гуртків.

Читайте також "Треба машинки й люди". У Кропивницькому шиють термобілизну та спальники для бійців. Кропивничанка розробляє військову форму для жінок. "Там, де не проїде машина". Житель Кіровоградщини робить бойові мотоцикли. Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері , Телеграм , Інстаграм та Ютуб

Джерело