У вересні в місті Олександрія Кіровоградської області розпочався навчальний рік в Університеті третього віку, який діє на базі місцевого територіального центру соціального обслуговування. Викладають працівники центру та волонтери, студенти – підопічні центру, розповіла його директорка Олена Грінчак. Суспільне дізнавалось, чому вирішили відновити навчання під час повномасштабної війни та чому навчають пенсіонерів в Університеті.

Про Університет

Навчання спрямоване на розвиток, соціальну адаптацію і збереження активної життєвої позиції пенсіонерів, сказала директорка терцентру.

Заняття відбуваються на семи факультетах: філософському, літературному, здорового способу життя, ужиткового мистецтва, православному, фінансової та комп’ютерної грамотності. Цього року додали філологічний факультет, де вивчають українську та англійську мову.

Про студентів

Зі слів Олени Грінчак, студентами Університету третього віку є близько сотні людей. Найстаршому – 84 роки: "Цей чоловік відвідує факультет ужиткового мистецтва "Народні промисли". Хоровим співом займається жінка, якій більше 80. Це найстарші наші студенти".

І серед студенів, і серед викладачів є переселенці, сказала директорка терцентру: "Ніна Воробйова із Сєвєродонецька займається зі студентами скандинавською ходьбою. В рідному місті вона відвідувала подібні заняття в терцентрі, а ми з минулого року не могли знайти керівника цього напрямку. І от вона виявила ініціативу, організувала заняття, які відвідують вже два десятка людей, ще стільки ж планують відвідувати".

"Їм це потрібно"

Заняття відбуваються на базі терцентру. Вони безкоштовні. У кожного факультету є власний графік занять. В середньому, вони відбуваються двічі на тиждень, із дотриманням вимог безпеки, розповіла Олена Грінчак: "Думали, чи варто розпочинати навчальний рік, з огляду на безпекову ситуацію в країні. Але подумали, що життя пенсіонерів і без того нелегке. Відвідування ж занять – це підтримка, спілкування, навчання, які відволікають від переживань за рідних, які воюють, наприклад. Крім того, від них самих був запит – постійно телефонували, дізнавались, хотіли відвідувати наші заняття. Їм це потрібно".

Студенти Університету третього віку не лише відвідують заняття, а й допомагають українським військовим, плетучи маскувальні сітки, в’яжучи килимки: "Садили , навіть, "Сади перемоги", а потім збирали врожай. Всі – на своєму місці, по-своєму наближають перемогу України".

Читайте також Догляд вдома. На Кіровоградщині Товариство Червоного Хреста опікується сотнею людей. "Такої немає в жодному магазині". У Кропивницькому шиють білизну для військових. Жителі громади на Кіровоградщині зібрали гроші на десять дронів для ЗСУ. Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері , Телеграм , Інстаграм та Ютуб

Джерело