Станом на 3 жовтня на території Миколаївської області на обліку Служби у справах дітей перебувають 2 670 дітей — це діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування. В області функціонують 45 дитячих будинків сімейного типу та майже 250 прийомних сімей. Більшість з них після 24 лютого були змушені виїхати до більш безпечних територій.

Про це кореспондентам Суспільного розповіла начальниця Служби у справах дітей Миколаївської обласної військової адміністрації Ірина Пономарьова.

Станом на 3 жовтня на тимчасово окупованій території Миколаївської області, в місті Снігурівці, проживає одна прийомна родина. Сім’я відмовилась від евакуації, розповіла Ірина Пономарьова.

Діти-сироти та без батьківського піклування: яка ситуація із усиновленням дітей на Миколаївщині

"Також є в Березнегуватському районі дитячий будинок сімейного типу: їм запропонували виїхати в безпечне місце, але поки вони не можуть виїхати через різні обставини, на жаль. Ми отримали від них офіційні відмови від евакуації, якщо буде потреба в обов’язковій евакуації, то родина пообіцяла виїхати", — розповіла посадовиця.

Проте більшість прийомних родин залишилася в більш безпечних місцях, здебільшого це Вознесенський та Первомайський райони області. Станом на 3 жовтня на Миколаївщині проживають 640 дітей, які підлягають усиновленню – для них продовжують шукати родини.

"Ми працюємо над тим, щоб ці діти здобули собі родину. Але більшість з них — це або діти великого віку, або діти, які мають якісь захворювання. На жаль, в області кандидатів, які б були готові взяти дітей з такими захворюваннями, не виявлено", — розповіла жінка.

Із початку 2022 року усиновлено 18 дітей. Всього 11 дітей усиновлено громадянами України, із них п’ять дітей усиновлені вже після 24 лютого, ще сімох дітей усиновили громадяни іноземних країн ще до введення воєнного стану.

"Після 24 лютого певний час сама процедура усиновлення була дуже складна, через те, що всі державні бази і реєстри державного значення були закриті, тому в перші місяці війни активного усиновлення не відбувалося. Не працювали суди, адже усиновлення відбувається тільки через суд. Суди розглядали зовсім інші справи, що стосуються воєнного часу, а справи з усиновлення почали розглядати через два-три місяці після початку активної фази війни. На території України, звісно, відбувається усиновлення, але у Миколаївській області у зв’язку з тим, що у нас майже не залишилося кандидатів в усиновителі, і дітей, яких вони бажають усиновити, поменшало", — розповіла Ірина Пономарьова.

З її слів, станом на 3 жовтня у Миколаєві присутні п’ятеро людей, які готові стати усиновителями, в області ще орієнтовно десять охочих. На початку 2022 року усиновителів було 24. Однак, як розповіла Пономарьова, в області більш популярним методом є сімейні форми виховання.

"Навіть під час війни у нас є розвиток сімейних форм виховання, і ми налаштовані на те, щоб діти йшли до сімейних форм. Протягом воєнного часу був створений один дитячий будинок сімейного типу на базі прийомної сім’ї, і вони взяли собі ще дітей. Один дитячий будинок сімейного типу був створений до воєнного стану. І з початку 2022 року було створено ще чотири прийомні сім’ї: три з них — вже під час воєнного часу, одна — до початку повномасштабної війни", — розповіла Ірина Пономарьова.

Людям, які готові усиновити дітей, Ірина Пономарьова радить звертатися до Служби у справах дітей за місцем проживання — там можна отримати необхідну інформацію та список документів, необхідних для усиновлення дитини.

Загалом в області від початку 2022 року до прийомних родин та дитячих будинків сімейного типу вдалось влаштувати 30 дітей. Ще понад 200 дітей віддали під опіку — здебільшого опікунством займаються родичі або близькі знайомі, каже Ірина Пономарьова.

Читайте також

Будинок сімейного типу. Миколаївська родина виховує п'ятнадцятьох дітей

Медикаменти, теплі речі та продукти. Миколаївські волонтери допомогли медикам та військовослужбовцям

Війна не перешкода. Чим живе Миколаївська обласна наукова бібліотека

Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube та Instagram.

Джерело