Протезування пацієнта починається з хірургічного відділення

Військовослужбовець Денис був поранений під час запеклого бою під Ізюмом на Харківщині. Через що залишився без ноги. Після загоєння рани йому встановили тимчасовий протез. Тільки-но лікарі дозволили, чоловік почав вчитися заново ходити. Займається по три години щодня. Вже може рухатися за допомогою милиць і прагне пересуватися без цієї підтримки.

"Близько місяця лежав в лікарні, чекав, аби нога зажила. Спочатку було важко, боляче ходити, не одразу рівновагу зміг тримати. А зараз, з часом вже ходжу", - каже Денис Прокопович.

Протезування на рівні з європейським: як пацієнти отримують штучні кінцівки в Україні (Відео)

Пацієнтів, як Денис, у Вінницького протезно-ортопедичного підприємства - десятки. Для них тут виготовляють штучні кінцівки за державною програмою. Фахівці запевняють: їхні вироби не гірші за закордонні протези, адже виготовляють їх із якісних комплектуючих на сучасному обладнанні.

"Ми маємо підписаний договір зі усіма постачальниками, які постачають найкращі комплектуючі німецькі, американські, канадські. На рівні з європейськими протезами наше підприємство виробляє вироби", - переконує директор Вінницького протезно-ортопедичного підприємства Валентин Салманов.

Протезування пацієнта починається з хірургічного відділення. Ортопеди оглядають місце ампутації, роблять заміри і виготовляють штучну кінцівку протягом 40 днів.

"З військовими ми спочатку виготовляємо тренувальний протез. Хлопці його обношують, ми коригуємо, дивимось за станом виробу. Коли кутя набуває стандартного розміру, ми починаємо виготовляти основний протез. Перший на другу групу мобільності, другий на четверту групу мобільності", - пояснює головний лікар протезно-ортопедичного підприємства Володимир Данилюк.

Окрім штучної кінцівки, пацієнти тут можуть розраховувати на повний курс реабілітації. Також, за потреби, ортопеди виїжджають до пацієнтів. Щоб знати всі новинки технології виробництва і запроваджувати їх на практиці, фахівці протезно-ортопедичного підприємства постійно удосконалюють майстерність.

"Виробники протезів використовують карбонові матеріали, в цьому випадку це адаптер стопи. Він використовується при ампутації вище та пише коліна. В основному ці стопи використовують для 3-4 групи мобільності. Вони дають комфортні відчуття при навантаженні", - начальник цеху протезно-ортопедичного підприємства Сергій Сірик.

Протезисти помітили, що середній вік їхніх пацієнтів значно зменшився. Якщо раніше штучні кінцівки виготовляли для людей похилого віку, то нині - це переважно молоді люди, яким необхідні дуже якісні протези для продовження активного способу життя.

Анастасія Голошивець, Ірина Гойнік. Вінниця. "5 канал".

Джерело