Зроблене для ЗСУ люди приносять волонтерам, щоби ті доставили захисникам на фронт

Поки українські воїни боронять нашу державу, люди у тилу не можуть сидіти без діла. На Житомирщині хто у гаражі, а хто на дачі - виготовляє для військових різні корисні речі для побуту та для виконання бойових завдань: від свічок до перископів. Потім через волонтерів передають це воїнам. Познайомилися з народними умільцями кореспонденти "5 каналу".

Від свічок до перископів: як волонтери із Житомирщини виготовляють для військових різні корисні речі (Відео)

На дачі Володимира Гречко неподалік Коростеню друзі та односельчани працюють над окопними свічками віднедавна. Частину свічок на цю справу віддали волонтерам церкви. Люди приносили ароматний віск, який, каже Володимир, пахне миром та Україною. Є ще великі свічки з польських костелів. Усе це чоловік топить на печі.

"Ці свічки стоять ніч, віск трохи сідає, ми ще доливаємо. Фітєльки отакі виставляємо як запал. Ця свічка на вулиці чи в окопі буде горіти декілька годин однозначно", – каже волонтер Володимир Гречко.

Тару для роботи приносять розплідники тварин та навіть цигани. Долучився і місцевий лакофарбовий завод. Картон використовують з упаковки меблів. Розповідає Володимир і про розробку для ЗСУ з косметичних спонжів. Їх попередньо розкладають у деко з розігрітим воском і лишають висихати. Ідею, говорить, підказала донька, щоби хлопці за будь-якої погоди розвели вогонь. 

"Це може впасти у воду, ти його піднімеш, хворост сирий, паперу немає, а вогнище треба розкласти. Ти його трохи порухав, взяв запальничку і воно буде горіти 10 хвилин", – розповідає волонтер Володимир Гречко.

Волонтер показує пічки, які з друзями вирішили виготовляти з труб для вентиляції. У пічці зробили отвори для тяги повітря. Всередину закріпили підставку для окопної свічки. Завдяки тому, що вона горить в закритій ємності, тепла вистачить на 4-6 годин. До конструкції додається гофрована труба. 10 таких пічок от-от уже грітимуть захисників на фронті. Це, каже чоловік, перша пробна партія. 

"За 10 хвилин горіння окопної свічі поверхня нагрівається настільки, що тушонку, м’ясо підігріти, розігріти, щось просушити – навіть, здається, що і яйця піджарити можна. За 10 хвилин це все кипить", – розповідає волонтер.

Понад 400 перископів для військових зробили чоловіки у цьому гаражі. Кажуть, хоча це досить примітивний і простий прилад, та за його допомогою можна з окопу чи з-за рогу будинку безпечно спостерігати за територією або переміщенням ворога. Мар'ян допомагає деталями, які друкує окремо на триде-принтері.

"Купуються сантехнічні труби 3-метрові, які нарізаються на обладнанні на 40 см довжиною. Ще потрібні сантехнічні кутники, які також нарізаються, відрізається частина під 45 градусів, на це місце встановлюється дзеркало, яке надається нашим місцевим магазином "Скляр" безкоштовно", – каже волонтер Мар'ян Тимошенко.

Згодом це дзеркальце клеять і захищають сантехнічним утеплювачем для забезпечення надійності приладу. Такі перископи, каже Мар'ян, досить прості і дешеві за собівартістю, на відміну від промислових.

"Собівартість найпростішої одиниці складає буквально 70 гривень. Собівартість перископу, де використовуються друковані деталі, 150-170 гривень. Коли ви бачите в інтернеті, що продають вам перископ за 470-480 гривень і вище, щоб ви розуміли, яка справді їхня собівартість і що на жаль люди в наш час продовжують на всьому цьому заробляти", – пояснює волонтер Мар'ян Тимошенко.

Нині волонтери почали вдосконалювати свій виріб монокуляром. За допомогою оптичного приладу можна бачити на значно більші відстані. 

Зроблене для ЗСУ люди приносять волонтерам, щоби ті доставили захисникам на фронт.

Юлія Сінєльнікова, Віталій Сінєльніков, "5 канал"

Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.

Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.

Джерело