Про це він розповів у своєму блозі.

За словами експерта, великий капітал в Україні утворився завдяки прямій допомозі номенклатури компартії, комсомолу та КГБ, до яких згодом долучився криміналітет. Він підкреслює, що, монополізувавши фінансові потоки, вони монополізували і політичну систему в країні.

«Українці не стануть заможною нацією, не подолавши систему так званого олігархату. Великий монопольний капітал не дає розвиватися дрібному і середньому бізнесу. А без їхнього розвитку зі свого боку не буде передумов для становлення політичних сил, які не потрапили би в пастку залежності від великого капіталу», - пояснює Олесь Доній.

«Сприяй конкуренції, а не монополії»: Олесь Доній розповів про десяту сходинку до суспільного щастя

Як пояснює ідеолог, прибирати систему олігархату не означає лише посунути від коштів влади і медіа з десяток найзаможніших і найодіозніших персонажів, що само по собі, звісно, є правильним кроком. Якщо їх просто посунути, попереджає він, то на їхню зміну за наявної системи монополізованої економіки і політики просто прийде десяток інших.

«Концепція «25 сходинок до суспільного щастя» вчить, що для подолання системи олігархату слід навчитися демонополізувати економіку і політику. Отже, сходинка №10 – «Сприяй конкуренції, а не монополії», - підсумовує Олесь Доній.

Джерело