Запорізька АЕС 23 листопада втратила доступ до зовнішнього електропостачання і її роботу забезпечуютьаварійні дизель-генератори для отримання енергії, необхідної для охолодження реактора та інших важливих функцій ядерної безпеки.

Про це заявив гендиректор МАГАТЕ Рафаель Ґроссі з посиланням на присутніх на станції представників агентства, пише "НВ".

Так, експерти МАГАТЕ поінформували, що 23 листопада о 15:30 АЕС втратила зовнішнє електропостачання після хвилі російських ракетних ударів в Україні. Спершу на об'єкті почали автоматично працювати всі 20 дизель-генераторів, проте тепер вісім із них забезпечують станцію резервною електроенергією, необхідною для обладнання, пов'язаного з безпекою. Водночас інші 12 генераторів перебувають у резерві.

На Запорізькій АЕС зникла електроенергія: у МАГАТЕ заявили про роботу аварійних генераторів

У МАГАТЕ нагадали, що реакторам АЕС необхідна електроенергія для охолодження та інших важливих функцій ядерної безпеки й захисту, навіть коли реактори зупинені та не виробляють електроенергію.  

В агентстві також повідомили, що Рівненська, Південноукраїнська та Хмельницька АЕС наразі працюють у проґктному режимі, без генерації в енергосистему.

Ґроссі зазначив, що новий інцидент на ЗАЕС підкреслює дедалі небезпечнішу і складнішу ситуацію з ядерною безпекою та безпекою на найбільшій у Європі атомній електростанції.

Нагадаємо, раніше в "Енергоатомі" повідомили, що через російські обстріли і зниження частоти в енергосистемі в Україні відключені від енергосистеми блоки на Рівненській, Південноукраїнській та Хмельницькій АЕС.

Читайте також:

Монастирський назвав кількість жертв масованого ракетного удару по Україні

Відсутність електрики в Україні: у Зеленського розказали, в які регіони вдалось повернути світло

Зеленський виступив на екстреному засіданні Радбезу ООН та заявив про українську формулу миру

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.

Джерело