У Волинському краєзнавчому музеї фахівці відкрили безбар’єрний простір для людей з вадами зору, – розповіла Суспільному організатор тренінгу Оксана Потимко.

Для цього музейники застосовували .

За словами Оксани Потимко, найважче презентувати картини, адже відвідувачі повинні мати можливість доторкнутися до експонатів або їх копій.

У Волинському краєзнавчому музеї відкрили безбар'єрний простір для людей з вадами зору

Учасникам тренінгу зав’язали очі, вони могли відчути на дотик 3Д-макети пам’яток монументального мистецтва.

"На практиці це, на собі попробувати, відчути себе в ролі цих людей, це набагато важливіше, дуже добре дає розуміння, як цим людям насправді", – розповів студент Іван Дейнека.

За словами директорки музею Оксани Важатко, для учасників тренінгу зробили спеціальну виставку: "В межах цієї виставки ми зробили тифлографічні копії порцеляни. Також спробували доповнити її аудіодескрипцією за допомогою QR-кодів".

Відвідали тренінг понад 30 музейників із Волині. За словами директорки, у Волинському краєзнавчому музеї уже розпочали облаштувати простір для людей з інвалідністю.

Як розповіла старша наукова співробітниця музею Олена Старикова, незрячим людям важливо бувати у музейному середовищі: "Не зважаючи на те, що люди не можуть бачити чи чути, вони зможуть за допомогою екскурсовода відчути ті емоції".

Читайте також Незряча волонтерка в'яже рукавиці та робить сушню для військових Доступна для людей з вадами зору: у Луцьку відкрилась виставка порцеляни

Термінові новини читайте в Telegram та Viber Суспільного Луцьк.

Джерело