У Львові хірурги Західноукраїнського спеціалізованого дитячого медичного центру прооперували 5-місячного Макара з Хмельниччини під звуки сирен. Хлопчику провели складну реконструктивну операцію піднебіння та губи. Тепер дитина може нормально їсти та дихати. Про це повідомили на Facebook-сторінці медзакладу.

Як повідомила мама хлопчика, через щілину піднебіння у малюка з'явилася задишка. Також Макар міг спати лише напівсидячки, мав проблеми з харчуванням і погано набирав вагу. Лікарі рекомендували відкласти операцію, поки дитині не виповниться рік. Проте батьки звернулися до хірургів Західноукраїнського дитячого центру. Там погодилися виконати втручання.

"Макарчику ми виконали реконструктивне втручання з пластикою трьох шарів щілини, скоригували вуздечку язика і верхньої губи, щоб уникнути у майбутньому діастазу в зубах", — каже хірург Остап Могиляк.

У Львові прооперували 5-місячну дитину під час повітряної тривоги

Складну операцію завершували під час повітряної тривоги.

"Я також переживала, щоб не сталось знеструмлення. Хоча розуміла, що лікарі і лікарня готові до таких ситуацій", — каже мама Макара.

Втручання минуло вдало. Хлопчик після операції активний та жвавий, добре їсть і спить.

Щороку у Західноукраїнському центрі оперують близько 700 дітей із патологією губи та піднебіння. Остап Могиляк радить усувати такі вади у ранньому віці.

"Пізнє звернення до фахівців, а відтак пізнє оперативне втручання призводить до ускладнень з боку ЛОР-органів, косметичних дефектів і негативно впливає на майбутнє мовлення пацієнта. Тому я раджу оперувати в оптимальні терміни, ще до появи перших звуків: щілину губи – від 1 до 3 місяців від народження, а щілину піднебінь – від 4 до 6 місяців", — каже хірург.

Читайте також

Пересадили м'яз зі спини: у Львові хірурги врятували ногу жінці з Бахмута

Ракета впала у двір: у Львові у центрі "Незламні" завершили лікування братів із Бахмута

Джерело