Трагедія трапилася 9 липня 2018-го на залізничному перегоні «Деражня – Коржівці» неподалік Літок.

Поїзд «Херсон – Львів» наїхав на 47-річного чоловіка. Від отриманих травм потерпілий загинув. Його мати звернулася до суду із позовом до «Укрзалізниці» про відшкодування моральної шкоди у розмірі 300 000 гривень.

Про це інформують у Хмельницькому апеляційному суді.

«Укрзалізниця» виплатить жінці компенсацію за загибель сина під колесами потяга

Згорьована жінка наголошувала: передчасна смерть сина, котрий жив з нею і спільно вів господарство, позбавила її допомоги й підтримки та досі завдає глибоких душевних страждань.

Деражнянський районний суд позов матері задовільнив частково. Постановив: із «Укрзалізниці» стягнути 60 тисяч моральної шкоди.

Залізничків таке рішення не задовільнили. Вони подали апеляцію. Аргументували: син позивачки порушив правила безпеки на залізничному транспорті. Чоловік нетверезим ходив уздовж колії, сидів на пероні в момент наближення потяга. Смертельні травми, наголосили, він отримав внаслідок власної ж необережності. Вини ж працівників залізниці, порушення правил безпеки руху  чи експлуатації транспорту тут немає.

Колегія суддів ХАС погодилася: шкода, спричинена не з вини відповідача, а з необережності самого потерпілого. Однак, підкреслила, це не підстава для відмови у захисті порушеного права. Тому рішення Деражнянський районного суду залишила без змін.

Джерело