Ляльки-обереги створювали в Сумах. Майстер-клас із виготовлення цього різновиду ляльки-мотанки відбувся у стінах сумської міської галереї.

Оберегову ляльку-мотанку створюють із клаптиків різнокольорової тканини. Білу використовують за основу — для голови й тулуба ляльки. Наповнюють її синтепоном або тканиною та перев’язують нитками.

"Ми призбираємо це все, формуємо голову. Потім з цієї ж тканини формуємо ручки, відділяємо від тулуба, формуємо силует янгола, силует людинки. Потім починаємо прикрашати її. Створюємо їй груди. Бо груди — це символ жіночності, символ берегині роду. Мотанки в принципі робляться жіночними, бо вважають що жінка — це берегиня роду. Чоловік — це захисник роду", - розповіла майстриня Валерія Вакула.

Далі формують ось такий мішечок, всередину якого кладуть наповнювач і трави — м’ята, чебрець, меліса.

Наостанок, прикрашають ляльку - оберіг фартухом та стрічкою. "Вона оберігає наш сон, наше здоров’я. Трави, які всередині в мішечку, в її сукні, в її тілі — вони надихають нас всякими добрими емоціями та гарним станом здоров’я. Бо цю ляльку тримають біля постелі, коли ми спимо. Або на поличці, або біля подушки, кому як зручно, хто як спить. Але ми 7-8 годин, які спимо, ми дихаємо цими запашними травами",- розповіла Валерія Вакула.

Відволіктись від новин прийшла на майстер-клас сумчанка Ірина Онопрієнко. "Коли в нас зараз війна на вулиці, коли є вибухи, є якась інформація, яку викладають в інтернет і ти її читаєш. То ти вже морально трішечки “ламаєшся”. А тут ти приходиш — весело, цікаво. І ти на ці півтори години забуваєш, що є навкруги”, - розповіла жінка.

Вперше вдалося відвідати такий майстер-клас Юлії. "В робочий час не встигала, тому сьогодні у вихідний це чудовий час, провести його з користю. Дуже цікаво розповідає Валерія про самі мотанки, про історію і мене дуже зацікавило, тому думаю, що це не останній мій майстер-клас”, - розповіла вона.

Майстер-клас зі створення оберегової ляльки-мотанки є благодійним. Половину зібраних з нього коштів майстриня Валерія Вакула обіцяє передати на потреби Збройним Силам України.

Читайте також "Втримати Суми за будь-яку ціну". Як бійці 81-ї бригади розбили росіян під колишнім артучилищем.

Читайте Суспільне у Telegram

Долучайтесь до нашої спільноти у Viber

Підписуйтеся на наш Instagram

Джерело