Австрійський банк Raiffeisen International більше половини свого прибутку минулоріч заробив у Росії. Дохід з РФ склав понад €2 млрд, а сукупний дохід банку – понад €3 млрд.

У 2022 році чистий прибуток «Райффайзенбанку» в Росії зріс у 4,3 рази, до €2 млрд. Торік фінансовий результат становив €474 млн, випливає зі звітності материнської структури Raiffeisen Bank International (RBI).

Втім, ситуація у самому банку зараз не найкраща. Вартість акцій банківської групи Raiffeisen Bank International (RBI) на початку цього тижня знизилася на 6% на тлі запровадження Україною санкцій проти лізингової компанії, яка належить російській дочці RBI.
Про це повідомляє Austria Presse Agentur (APA). 

Санкції не завада: названо європейський банк, що заробив на росіянах €2 млрд

«На фондовому ринку інвестори були незадоволені санкціями, введеними Україною. Рано вранці вартість акції знизилася приблизно на 6% і склала 15,96 євро», – йдеться у повідомленні.

Під обмежувальні заходи потрапили 185 компаній та осіб, зокрема зареєстроване ТОВ «Райффайзен-Лізинг», яке є 100% дочірньою компанією «Райффайзен банку Росія».

Чеська «дочка» австрійського банку Raiffeisen також розіслала своїм клієнтам повідомлення про припинення вихідних платежів до Росії та Білорусі з 15 лютого. «Досі платежі відслідковувалися та оцінювалась їхня відповідність чинним санкційним нормам, але у зв'язку з розвитком ситуації в Україні та після подальшого посилення заходів банк прийняв рішення припинити їх здійснення», – наголошується в повідомленні  банку.

Джерело