Заступника голови Центральної військово-лікарської комісії Медичних сил Збройних Сил України підозрюють в організації бізнесу із заробляння грошей на видачі довідок про непридатність до військової служби. Про це повідомляє Держбюро розслідувань.

В ДБР зазначили, що задокументували низку епізодів отримання хабарів посадовцем за видачу довідок про непридатність до військової служби для виїзду за кордон.

Ха даними слідства, в одному із випадків до посадовця звернувся знайомий, який очолює благодійний фонд. Його співробітникові потрібно було виїхати за кордон для пошуку та завезення до України гуманітарної допомоги.

У Медсилах ЗСУ брали гроші за довідки про непридатність до військової служби — ДБР

"Керівник фонду не знав порядку виїзду з України для волонтерів і тому спитав у заступника начальника Центральної військово-лікарської комісії, як оформити цей виїзд. Посадовець повідомив, що такий виїзд потрібно оформлювати за допомогою видачі довідки про непридатність до військової служби, що є неправдою. Він пообіцяв організувати оформлення такої довідки за «винагороду» у сумі 5 тис. доларів США", — розповіли в ДБР.

Посадовець отримав аванс у 2,5 тис. доларів США та почав оформлювати документи, проте був викритий правоохоронцями. Йому повідомили про підозру в одержанні неправомірної вигоди (ч. 3 ст. 368 КК України). Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 10 років з конфіскацією майна. Вирішується питання про обрання підозрюваному запобіжного заходу.

Читайте також

Уникнення мобілізації: на Тернопільщині затримали організатора схеми

На Львівщині начальника військкомату підозрюють у хабарництві

У Києві брат з сестрою підробляли довідки, аби ухилянти змогли виїхати закордон

Джерело