Блогер “п’яних” вечірок Андрій Ярина, якого підозрюють у поширенні порнографічного контенту, залишатиметься під вартою до 1 квітня без права внесення застави.

Такий запобіжний захід підозрюваному обрав сьогодні, 3 лютого, Шевченківський райсуд Києва.

Про це повідомляє із зали суду кореспондентка Суспільного. На лаві підсудних опинився 19-річний Андрій Ярина. Саме він був ведучим трансляцій.

Одного з організаторів “п’яних вечірок”, де кривдили дівчат, залишили під вартою до квітня

Одного з організаторів “п’яних вечірок”, де кривдили дівчат, залишили під вартою до квітня

Хлопець родом із Хмельницької області. Каже, офіційно не працевлаштований. 31 січня, коли його діяльність почали масово обговорювати в інтернеті, він казав, що через такий контент збирає гроші на ЗСУ, а дівчата, які фігурували на відео, начебто “самі винні”. Звинувачення у ґвалтуваннях підозрюваний відкидає.

Прокуратура наполягала на утриманні підозрюваного під вартою.

“Підозрюється у розповсюдженні відео порнографічного характеру. Він з хлопцями знімали відео дівчат у непритомному стані, далі розповсюджували у телеграм-каналі. Підозрюваний може переховуватись, може знищити речі та документи, які потрібні слідству. Ярині необхідно обрати запобіжний захід — тримання під вартою”, — сказав один із прокурорів.

Також сторона звинувачення просила суд не відпускати підозрюваного під заставу. Як зазначалося, під час обшуку лише у кишені Ярини вилучили 4000 тис. доларів.

Адвокат підозрюваного Олег Охман справу назвав політичною. За його словами, оголошення про підозру і проведення обшуків відбувалися з порушеннями. Захисник додав, що від потерпілих дівчат заяв не надходило.

Суспільне поспілкувалось з Омбудсменом з прав людини. Дії хлопців він засуджує та оборюється, що молодиків підтримує аудиторія.

“Гірше всього, що частина українського суспільства підтримала такі дії. А ще гірше, що в коментарях, на думку багатьох, жертви, над якими було вчинено сексуальне насилля, були самі винні у тому, що сталося. Це підміна понять. Апріорі жертва не може бути винна в чимось. Навіть якщо дівчата погоджувались прийти туди, вони точно не погоджувались на сексуальні злочини, які над ними вчинили. Це сукупність кримінальних злочинів, бо їх споювали, додавали без відома жертв у напої психотропні речовини, через які вони фактично втрачали можливість усвідомлювати, що відбувається. У разі, якщо ви постраждали і хочете звернутися за допомогою анонімно, я раджу звертатися на телефон “гарячої лінії” до нас, є телефон “гарячої лінії” Національної поліції. Ми намагаємося у першу чергу допомогти жертві психологічною підтримкою, реабілітацією і після того, як жертва приймає рішення додатково надавати свідчення, включаються юридичні процеси”, — говорить Дмитро Лубінець.

Нагадаємо, поліція розповіла деталі обшуків у хлопців з Франківська, які “накачували” алкоголем і принижували дівчат

Джерело