25-річний фігурист Дмитро Шарпар загинув під Бахмутом 19 січня: позиції українських захисників потрапили під артилерійський обстріл. Під час повномасштабного вторгнення харків'янин обіймав посади штурмовика та санітара. До служби в армії впродовж 13 років займався фігурним катанням. Мріяв пов'язати з ним своє майбутнє й одного разу стати дитячим тренером.

Загинув від танкового снаряда

До того, як 25-річного Дмитра призвали до війська у вересні 2022 року, чоловік займався організацією гуманітарної допомоги у своєму районі — селищі Жуковського в Харкові та прилеглих територіях, розповіла Суспільне Харків мати загиблого Юлія Шарпар.

"Привозили допомогу тим, хто залишився в місті. Коли призвали, він не опирався й пішов служити. Вважав себе підготовленим до цього — пройшов півторарічну строкову службу пожежником і був у хорошій спортивній формі", — говорить Юлія.

Про службу на фронті рідним Дмитро майже нічого не розповідав, говорить мати.

"На війні син був штурмовиком, служив у 3-й штурмовій бригаді, у своєму взводі був санітаром. Витягував побратимів із поля бою, надавав медичну допомогу. Йшов на війну, щоб захищати Україну. Ми тільки знаємо, що він був у навчальному центрі, а потім у зоні бойових дій, але ми не знаємо де", — говорить Юлія.

Про обставини загибелі сина жінці розповіли його побратими у листі.

"Ми дізналися про те, де він загинув тільки після того, як отримали лист про його смерть. Був артилерійський обстріл, і до місця, де вони розташовувалися, потрапив танковий снаряд", — говорить Юлія.

"Була впевнена, що він мене впіймає"

До повномасштабного вторгнення Дмитро займався фігурним катанням, з яким хотів пов'язати своє майбутнє. На ковзани став у 7 років, професійно почав займатися з 12, розповідає мати: "Тренери, які бували на ковзанках, запропонували йому виступати в парі. Він дуже хотів кататися і своє майбутнє він пов’язував із фігурним катанням".

Партнерка Дмитра Анастасія Побіженко знала його впродовж 13 років: спершу вони були в одній групі з фігурного катання, потім стояли разом у парі.

"Ми пройшли чемпіонати України, стали дворазовими призерами та виступали на юнацькій олімпіаді у 2016 році. Дмитро був дуже надійним партнером, на якого можна було покластися. Ми не боялися нічого робити, усі елементи ми разом учили. Я була впевнена, що він мене впіймає, що він не дасть мені розбитися, скоріше, сам поламається", — згадує свого партнера Анастасія.

"Жив на повну"

Фігуристка згадує Дмитра як людину з почуттям гумору: "Дмитро завжди вмів пожартувати так, що всім було добре. Його жарти завжди були в тему, він завжди умів розрядити ситуацію, щоб ніхто не сумував".

Про вміння знаходити спільну мову з іншими людьми говорить і мати загиблого Юлія.

"Він був дуже комунікабельною людиною. У нього було багато друзів. Я навіть була здивована, наскільки багато. Він і фігуристом хотів бути, казав, що колись тренером хоче стати", — каже мати.

Після змагальної кар'єри Дмитро був артистом циркового шоу на льоду "Гранд".

Дмитро мав різні хобі та навіть мріяв відкрити власну справу, розповідає мати: "Працював кілька місяців баристою, хотів відкрити своє кафе. У нього були різноманітні зацікавлення. Жив на повну: спорт, друзі, любив грати на гітарі, читати".

Після загибелі у друзів змінилося ставлення до Дмитра, вважає мати.

"За життя він був звичайною людиною, ніхто не бачив у ньому героя. А от коли помер, усі зрозуміли, що пішла з життя дуже неординарна людина. Друзі почали ділитися спогадами, хто як його бачив. Усі бачили його по-різному. Він жив сьогоднішнім, радів тому, що є", — говорить Юлія.

Ведмедик на згадку

Спортсменка досі не може повірити у загибель свого партнера.

"Я знала, що він у бойових точках. У нього була контузія, тобто різні були травми, але я не знала, де він саме", — говорить Анастасія.

На згадку про Дмитра в неї лишилася м'яка іграшка, яку вона отримала від нього у дитинстві: "У мене в кімнаті стоїть ведмедик, це його подарунок мені на 12-річчя".

Поховали Дмитра 30 січня на Алеї Слави 18-кладовища в Харкові.

Що відомо Дмитро Шарпар виступав у парі з Анастасією Побіженко, був срібним призером чемпіонату України та ввійшов до топ-10 на Юнацьких Олімпійських іграх-2016, повідомили у громадській організації з розвитку фігурного катання "Skate Ukraine". Читайте також

"Якщо опустимо руки – все загине": як тренуються шпажисти у Харкові під час війни

Підписуйтесь на новини Харкова та області в Facebook, Viber, Instagram, Telegram, Youtube

Джерело