В Україні хочуть перейти до виключно безготівкової оплати тютюнових виробів, алкоголю та пального, щоб скоротити "тіньовий" ринок. Проте експерт бачить у такому нововведенні недоліки, зокрема, дискримінацію громадян.

Керівник аналітичного спрямування мережі "АНТС" Ілля Несходовський переконаний, що нова ідея уряду про заборону продажу підакцизних товарів за готівку обмежуватиме свободу, гарантовану законами України. Але йдеться не лише про підприємців, а й простих громадян.

Заборона на продаж цигарок та алкоголю за готівку: у чому мінуси ідеї та як від цього постраждають українці

Заборона на продаж цигарок та алкоголю за готівку: у чому мінуси ідеї та як від цього постраждають українці

По суті, українці з готівкою матимуть більше прав на купівлю товарів, ніж ті, хто має лише банківську картку. Про це експерт розповів виданню "Апостроф".

Також ця ідея недієздатна через те, що уряд емітує готівку як законний засіб платежу. Але в ВП хочуть у такий спосіб змусити перейти торгівлю на "світлу" сторону. Підприємствам що можуть вказувати, у якій формі приймати оплату за товар.

"До того ж це стане офіційним визнанням того, що готівкова гривня не є повноцінним засобом платежу та має обмежену купівельну спроможність", - зазначив Несходовський.

Раніше ми писали про те, що українець звинуватив ПриватБанк у присвоєнні 8000 гривень: "Це за нинішньої ситуації в країні"

Джерело