На фото не професійні моделі у глянці, а люди у шрамах з війни

Львівська фотографиня влаштовує фотосесії постраждалим під час бойових дій військовим та цивільним українцям з ампутаціями кінцівок та безліччю шрамів на тілі. Головна мета особливих фотосесій – показати, що будь-яке тіло красиве, навіть якщо має зовнішні недоліки. І навчити суспільство толерантно ставитися до людей, на яких війна залишила добрячий відбиток.

Світлини львівської фотографині Марти Сирко облетіли всі соцмережі та вразили користувачів. На фото не професійні моделі у глянці, а люди у шрамах з війни. Десантник Сергій Пасечник із новонародженим сином. Ліву кінцівку чоловік втратив поблизу Ізюма. А морпіх Ілля Пилипенко мало не згорів у танку, усе тіло військового у шрамах від опіків. А Терен – доброволець підрозділу "Карпатська січ", обидві ноги втратив у боях на Харківщині. Боєць – перший герой особливих фотосесій.

На особливу фотосесію вперше прийшла жінка. 54-річна Вікторія Головіна впевнено позує перед фотографинею, ніби досвідчена модель, хоч багато років служила у Збройних силах. Жінка постраждала під час ракетного удару по центру Вінниці торік у липні.

Як львівська фотографиня перетворює шрами війни на мистецтво – сюжет (Відео)

"Я вся горіла, на мені була сукня така, нижче колін, зверху джинсова куртка, кругом був вогонь, горіли квіти. Я зірвала білизну і почала бігти, біжу без білизни, оголена лягла в калюжу і просто почала себе обливати тою водою", – пригадує демобілізована військовослужбовиця ЗСУ Вікторія Головіна.

У жінки переламана ключиця, все тіло у шрамах від уламків, вона не чує на одне вухо, а половина тіла в слідах від опіків.

"Психологічно був дуже важкий стан, ви розумієте, для жінки краса, привабливість. Це чоловіка прикрашають шрами, а жінку ні, але ми з цим маємо жити далі, тому що буде гірше, і таких людей буде багато", – додав чоловік Вікторії Головіної Федір Шевченко.

Нині Вікторія свої рубці не ховає під одягом, а навпаки – відкрито демонструє.

"Я хочу сприйняти себе такою і багатьом показати, бо дуже багато ховається, комплексують. Я хочу показати, що життя – це така чудова річ, і треба насолоджуватися сьогодні, неважливо, чи є в тебе рука, чи її немає, чи є в тебе вухо, чи ти без ока", – додала Вікторія Головіна.

Це і є основна мета фотосесії, розповідає фотографиня. Знімати особливих героїв Марту Сирко надихнули скульптури без кінцівок у паризькому Луврі.

"Я хочу показати, що будь-яке тіло може бути витвором мистецтва, а друге – це питання інклюзивності і те, що в нас усе-таки проявлялася толерантність не лише в інтернеті, але щоб вона була і на вулиці. Мені хочеться емпатично співпереживати і це такий психологічний сеанс для нас обох", – наголосила фотографиня Марта Сирко.

Фотосесії з особливими моделями – це колаборація з благодійним медичним проєктом "Неопалимі", який лікує рубці та опіки постраждалих.

"Ця фотосесія – це фактично інформаційна кампанія. Показувати масово людям, як це виглядає, щоб умовно викликати звикання. Щоб нормалізувати це явище в принципі в суспільстві, бо на перший погляд, особливо в людей, які не дотичні до цього, це викликає страх, а в деяких випадках навіть огиду", – підсумував керівник проєкту "Неопалимі" Максим Туркевич.

Героями фотосесій є не лише військові, а й цивільні, які постраждали від російських агресорів.

Марта Шикула, Євген Радіон, Львів, "5 канал"

Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.

Дивіться також відео за темою: Рентген, аналіз крові та навіть операції – що відомо про мобільні шпиталі для фронту.

Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.

Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.

Джерело