Останнім часом українці зіткнулися з вимкненням електропостачання і намагаються освітлювати приміщення за допомогою всіх можливих способів. 

Тому не зайвим буде знати про альтернативні джерела світла. Наступні 7 способів допоможуть під час відключення електроенергії освітити приміщення. То ж не лише свічка стане помічником у цій ситуації.

Сім альтернативних способів освітити приміщення без свічки:

1. Світлодіодні ліхтарі. Вони досить компактні та максимально економно витрачають електроенергію з акумулятора або батарейки, призначені для роботи 30-50 тисяч годин. Є досить дешевими, коштують від 300 грн до понад 1 тис. 

Свічка не знадобиться: 7 способів освітити приміщення при вимкненні електрики

2. Гірлянди на батарейках. Здатні працювати до 2-3 днів. Хоча такі гірлянди й гірше освітлюють приміщення, ніж світлодіодні лампи, але у цілковитій темряві вам сидіти не доведеться. З часом інтенсивність освітлення падає. Придбати їх можна за ціною від 100 грн. 

Свічка не знадобиться: 7 способів освітити приміщення при вимкненні електрики

3. Гасова лампа.Зазвичай їх використовують для походів та туризму. Вони досить прості у користуванні, але для них потрібен гас. Термін горіння лампи залежить від величини. Наприклад, маленькі можуть працювати без дозаправлення протягом 20 годин, а ціна їхня становить від 650 грн. 

4. Світлодіодна стрічка. Вона може не лише підключатись до постійного струму, але й працювати від батарейок. Нею можна досить добре освітити кімнату розміром 15-20 кв. м. Найдешевші стрічки коштують від 70 грн, а більш модернізовані – від 300 грн. 

Свічка не знадобиться: 7 способів освітити приміщення при вимкненні електрики

5. LED-світильники із USB-зарядом. Заряджаються від мережі та працюють автономно від 2 до 8 годин. Також можна зарядити від павербанка. Коштують орієнтовно 700 гривень. 

6. Домашні лампадки. Є аналогом свічки, але зробити їх можна з підручних матеріалів. У невелику банку чи посудину потрібно налити будь-яку олію та опустити у неї гніт зі скрученої вати, або взяти шнурівку. Далі зробіть отвір у кришці та протягніть крізь нього гніт. Закрийте посуд так, щоб частина гніту стирчала назовні і лампадка готова.

7. Генератор. Цей варіант, звісно, є найдорожчим, але водночас й найкращим. Щобільше, завдяки йому можна заряджати техніку, мобільні телефони чи павербанки, й використовувати електроприлади. Ціни на бензинові генератори стартують від 15 тисяч гривень.

Свічка не знадобиться: 7 способів освітити приміщення при вимкненні електрики

Джерело