У центральній частині Львова висадять понад 200 "кліматичних" дерев. Зокрема, на проспектах Свободи та Шевченка, вулицях Шухевича, Коперника, Винниченка, Городоцькій, Франка. Про це повідомили у пресслужбі Львівської міської ради.

На вулиці Івана Франка планують висадити акації.

"Ці дерева максимально витривалі. І ця вулиця є вузька. Тому такі декоративні дерева тут будуть доречні", — каже керівниця міського управління екології Олександра Сладкова.

У центрі Львова висадять

На проспекті Шевченка планують посадити декоративні ясени. На проспекті Свободи — явори на тих локаціях, де дерев немає. На вулиці Городоцькій — зробити вкраплення різних порід клена. А на вулиці Шухевича, біля школи "Будокан", — закласти алею сакур.

За словами керівниці міського управління екології Олександри Сладкової, "кліматичні" дерева краще переносять посуху, морози, екстремальні погодні умови та більш пристосовані до надмірного забруднення повітря, загазованості. До таких дерев належать, зокрема, декоративна груша, різні види кленів, деякі види ясенів, робінія, сакура тощо.

"Ми маємо проблему з перегріванням центральної частини міста. У зв’язку зі щільною забудовою, великою кількістю транспорту, повітря тут важке. Є такі вулиці, де тіні взагалі немає. Аби покращити цю ситуацію, ми вирішили додатково озеленити вулиці, які мають достатньо простору, але не мають дерев. Ми їх озеленимо так званими "кліматичними" деревами. Вони відрізняються великою витривалістю навіть у контексті зміни клімату", — каже Олександра Сладкова.

200 саджанців закуплять за бюджетні гроші, ще 60-80 — за гроші спонсорів. Всі дерева планують висадити весною.

Читайте також

Тюльпани з Нідерландів висадять у містах та селах Львівської громади

Джерело