Українське суспільство чітко продемонструвало — "хароших рускіх" у своє життя не впускатимуть

Кіно російського режисера на руїнах розбомблених українських будинків. Олександр Молочников – росіянин, що має американське громадянство, вирішив зняти короткометражну стрічку про дітей з Бахмута, що постраждали від повномасштабної війни. Дорогою до Києва намагався швидко зібрати повноцінну команду. Співпрацю запропонував українському художнику-поставнику Івану Левченку.

"Він почав писати з американського номеру ну тиждень, може трохи більше тому. Я розумів до чого це і не реагував. В якийсь момент він почав дзвонити, в мене були гості. Я кажу: давайте я влаштую радіошоу зараз. Почав описувати в загальних рисах свою ідею. Я почав сміятися, кажу: так свою ідею треба брати і приїжджати в Україну. Він каже: а я їду", – розповів художник-постановник.

російський режисер взявся зняти фільм в Україні про дітей із Бахмута: суспільство вибухнуло обуренням – подробиці (Відео)

Про те, що етнічний росіянин, хоч і мешкає зараз в США, Молочніков не приховував. Однак, не все розповів про оператора, який разом із ним рушив в Україну.

"Я знаю цього оператора. Він не зовсім венесуелець. Він Вівас Денісов. У нього подвійне прізвище, він наполовину росіянин. Він дуже багато в росії знімав кіно", – каже Левченко.

Проілюструвати понівечені райони Бахмута планували на околиці столиці, де ще рік тому була російська окупаційна армія.

" – Це, звісно, все має бути в якомусь реальному місці. Ми потрапляємо в якусь зруйновану квартиру, і її треба довести до ладу, прибрати там геть усе зайве, можна щось додати. Загалом, до художнього якогось довести…
– Та зрозуміло, це трошки на кістках, це все одно.
– Ну… тут уже інша справа. Тут треба або прийняти, або ні".

Але приймати цю ситуацію Левченко не мав наміру. Натомість вирішив записати телефонну розмову з російським режисером. Цей дзвінок пролунав 11 березня, а вже цього тижня Молочніков хотів братися до зйомок фільму, які заплановані з 16 до 18 березня.

"Він, я так розумію, був переконаний, що це все йому легко зайде, пройдуть скрізь, зайдуть в будь-які руїни і будуть там знімати", – зауважує Левченко.

Без труднощів і перепон, бо отримав прескарти для себе й оператора, принаймні так переконує на запису. Каже: проєкт не простий, але готовий за нього взятися, бо нібито має підтримку згори.

"Мені зателефонувала з адміністрації президента жінка, Олена Ковальська, яка опікується різними людьми, тими, хто приїжджає, і сказала, що коли ми знайдемо об'єкт, їй просто скажемо, і дадуть якийсь сигнал до місцевої адміністрації", – ці слова лунають лише з уст Молочнікова.

Щоби з'ясувати, яка роль Офісу Президента в організації зйомок фільму російського режисера, "5 канал" відправив до офісу офіційний запит. Тільки–но надійде відповідь, вона буде оприлюднена. Попри упевненість в успішності зйомки, ствердної відповіді Молочніков так і не отримав від Левченка.

"Я йому відмовив. Він спитав, чи я не буду заважати. Я сказав, що буду", – заявив український художник–постановник.

Відмовились би від проб, якби знали, що за назвою "американський проєкт" ховається російське коріння. В оголошенні про кастинг зазначено, що зніматиме команда з Колумбійського університету. Сину Олесі запропонували податися на роль семирічного хлопчика, на художньому гуртку вирішили записати пробу.

"Що я, що керівниця гуртка дуже обурені, бо цієї інформації нам не доносили від слова абсолютно. Навіть кастинг–директори, які їй присилали пропозиції про участь у цьому проєкті, не знали про природу того, хто буде це знімати і мені цікаво: хто з людей на якому етапі почав цю інформацію приховувати. Тому що, звичайно, зрозуміло, якби всі казали, що це буде знімати російський режисер, більшість би відмовилась. Тому що люди навколо адекватні, вони розуміють ситуацію", – переконує жінка.

Дізнавшись правду, Олеся не приховує свого подиву та обурення. Так само як і користувачі інстаграму під дописом Молочнікова, де він 22 лютого, за два дні до річниці початку повномасштабного вторгнення росії, цікавиться у підписників: як минув рік в українських дітей. Замість історій – словесно отримав на горіхи.

"Не смійте навіть думати про приїзд в Україну, прокляті убивці!", – пише один з користувачів.

"Як завжди, гра на кістках. Повний цинізм. Моральних принципів нуль. Їхати знімати фільм у місце, яке ви, скоти, знесли вщент! Ідіть в напрямку російського корабля.. нах*й!", – обурюється жінка в коментарі.

"ракета твоя прилетіла в 50 метрах від мого дому. Приїжджай, покажу сувеніри", – пише чоловік.

"Звісно, в українців стільки історій і болю, що все ллється через край. А хороший рускій стоїть біля краю і черпає це все відрами", – обурюється жінка.

Гнівні дописи опублікували й українські митці. Зокрема, й Ярина Чорногуз, яка боронить Україну на фронті:

"Про наші зруйновані міста та наших осиротілих дітей ми знімемо фільми самі, коли заберемо у вашого фюрера і дуче путіна нашу окуповану російською армією територію. Тобі, як і іншим рускім з кіно, якщо ви хочете щось зробити для України – розкажи в наступному інтерв'ю собчак, чому Маріупольський драмтеатр розбомблений, чому на його сцені не грають актори, чому під ним сморід мертвих тіл".

російську агресію засуджує, але близький із тими, хто про неї мовчить або й взагалі підтримує. Це світлини Молочникова з акторкою Світланою Ходченковою, заслуженою артисткою росії і фігуранткою бази "Миротворець". До чорного списку України потрапила за численні відвідини незаконно окупованого українського Криму. Окрім цього, Ходченкова входить до пропутінської партії "Єдина Росія". Біографія Молочникова – теж багата на події. Торік знімав у росії серіал "Монастир". 2017–го отримав почесну грамоту від кремлівського карлика за заслуги у розвитку вітчизняної культури та мистецтва.

"У випадку будь–яких творів або дотичністю до made in russia, має діяти презумпція незгоди і вона в суспільстві є. і коли її немає в органів влади, які приймають рішення: допускати чи ні, то тоді виникає дисонанс між очікуваннями в суспільстві і владою. це не означає, що не потрібно було пускати, це означає, що українська влада, органи, які дають дозволи, мають пояснити суспільству: чому вони роблять виключення. чому вони дають дозвіл на саме цей твір і саме цій людині", – наголошує політолог, керівник платформи "Єдиний координаційний центр" Олег Саакян.

Чи відбудуться зйомки російського режисера, зважаючи на той розголос, що спричинив скандал, – залишається питанням. Але українське суспільство чітко продемонструвало – "хароших рускіх" у своє життя не впускатимуть.

"Як на мене, це просто хайп і можливість скористатися ситуацією", – вважає Іван Левченко.

Лідія Середюк, Орест Пона, "5 канал"

Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.

Дивіться відео за темою: Переможці "Оскар-2023": що не так з 95-ю церемонією

Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.

Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.

Джерело