У Чернігові 85-річний Віктор Єфименко затримав підозрюваного в шахрайстві, який вимагав 20 тисяч доларів на операцію. Про це повідомляє поліція Чернігівської області.

16 березня близько 13:00 до поліції надійшло повідомлення про те, що в Чернігові затримали невідомого чоловіка. Представляючись лікарем, той прийшов додому до пенсіонера і хотів забрати гроші нібито на лікування його дочки.

"Зателефонував невідомий, представився лікарем-нейрохірургом і сказав, що моя дочка в лікарні. Нібито вона потрапила у ДТП, сильно травмувалася, лежить з переламаними ногами та ребрами, і їй терміново необхідна операція. У трубці я чув жіночий плач. Цей чоловік сказав, що дочку треба везти на операцію в Київ, але треба гроші – 20 тисяч доларів. У мене такої суми немає, але я сказав, що і хату готовий продати, аби врятувати дочку, – розповів поліції 85-річний Віктор Єфименко.

Чоловік обіцяв прислати свого заступника з лікарні й увесь час тримав пенсіонера в напрузі, не давав покласти трубку.

Вимагав 20 тисяч доларів на операцію: у Чернігові 85-річний пенсіонер затримав підозрюваного в шахрайстві

"Кажу: зараз піду до зятя, спитаю в нього, скільки грошей в нас є просто зараз. До речі, з сім’єю дочки ми живемо в приватних будинках по сусідству. Але незнайомець не давав цього робити – запевнив, що зять якраз займається оформленням ДТП. Чоловік тягнув час і, як то кажуть, заговорював мені зуби. Мене це насторожило. Я запідозрив, що відбувається щось не те. Але все ж сказав, щоб той «заступник лікаря» приходив і назвав свою адресу", — йдеться у повідомленні поліції.

У дзвінок подзвонили й пенсіонер вийшов на двір.

"Бачу, стоїть зовсім молодий хлопець. Виглядає підозріло, абсолютно не схожий на лікаря. Він одразу ж став вимагати в мене гроші. Я взяв його за "барки", трусонув і затягнув у двір. Аж тут зі свого будинку якраз вийшла на двір дочка разом з моїм внуком. Чоловік хотів вирватися і втекти, але втрьох ми втримали його і викликали поліцію".

Поліцейські встановили, що підозрюваним виявився житель Одеси. Зараз слідчі встановлюють всіх причетних до схеми «ваш родич у біді».

Відкрито кримінальне впровадження за частиною 2 статті 190 Кримінального кодексу України та частиною 3 статті 15 Кримінального кодексу України (незакінчений замах на вчинення шахрайства).

Її максимальна санкція передбачає позбавлення волі на строк до трьох років.

Досудове розслідування триває.

Читайте також

Протитанковий гранатомет, гранати та набої: поліція виявила у жителя Чернігівщини зброю

Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube.

Джерело