Звільнення голови Хмельницької обласної адміністрації Сергія Гамалія, якому передувала інформація про його начебто зупинення чернівецькими патрульними за нетверезе кермування у комендантську годину та в товаристві підсанкційного контрабандиста — це дуже негативна іміджева історія, яка одночасно впливає на імідж президента. Тож такі помилки у політиці не пробачають.

Так прокоментувала Суспільному Хмельницький ситуацію із звільненням очільника Хмельницької ОВА політологиня, завідувачка кафедри міжнародної комунікації та політології Хмельницького Національного університету Ольга Заславська.

За її словами, Сергій Гамалій лише почав реалізовувати себе як політик, і оця історія, після якої настало звільнення, це величезна "чорна пляма" на його репутації.

Звільнення Гамалія: такі помилки не пробачають, — хмельницька політологиня

"Ми не можемо сказати, що очільник Хмельницької ОДА/ОВА Сергій Гамалій був політиком в такому широкому розумінні цього слова, він більше державний службовець, який робив певні кроки в напрямку реалізації себе як політика. І власне через те, що його політична кар'єра лише розпочиналася, уся ця історія з нетверезим кермуванням, іміджево дуже негативна історія, це факт. Звісно, ми не можемо зараз констатувати, що Гамалій винен у тому, в чому його звинувачують у ЗМІ. На це питання відповідь дадуть відповідні органи. Але окрім відповідальності перед законом, є ще таке поняття, як політична відповідальність, соціальна відповідальність. І якщо цей інститут репутаційний в Україні усе ж таки працює і війна змінила наше ставлення до таких от політичних скандалів – то у Сергія Гамалія навряд чи буде політичне майбутнє", — каже Ольга Заславська.

Треба також розуміти, додає політологиня, що очільник обласної адміністрації — це людина президента, власне його призначає президент. "І імідж очільника ОДА/ОВА, він одночасно впливає і на імідж президента. І тому такі помилки — вони негативно впливають і переносяться одночасно і на Офіс президента. А це такі помилки, які не пробачають", — говорить Ольга Заславська.

Зі слів Заславської, імідж складається з двох частин, і саме та складова, над якою довго працював Сергій Гамалій, особливо в останній рік, позиціонуючи себе як керівник тилового регіону, що працює на армію, на захист держави, підтримує волонтерів, створив йому певну позитивну іміджеву історію.

"Але з іншого боку, ми бачили і досить багато інформаційних повідомлень, і журналістських розслідувань, які розкривали іншу сторону діяльності очільника облдержадміністрації — його участь у якихось корупційних оборудках, зв'язки з криміналом тощо. Тобто, негативний імідж Гамалія — він виник не вчора, не позавчора, ці питання вони були завжди. І останні повідомлення у ЗМІ про нього — це, власне, остання така крапка у цій темній, негативній складовій його іміджу", — говорить Заславська.

Сергій Гамалій, додає вона, дуже неоднозначна людина. "У нього немає політичного минулого, у нього є бізнесове минуле, яке йому і заважає робити політичну кар'єру", — зазначає Заславська.

Зараз, зі слів хмельницької політологині, ми якраз спостерігаємо серію змін очільників військових адміністрацій як відповідь на запити громадськості після журналістських розслідувань, після виступів з боку різних громадських активістів Тому, каже Ольга Заславська, пішла така, прям крок за кроком, зміна політичних еліт на місцях. І ця чергова зміна, на її думку, якраз реакція на неприпустиму поведінку політика.

Хмельницький блогер та громадський активіст Андрій Попик розповідає, що Сергій Гамалій досить багатьом людям запам'ятався саме як борець з тими, хто сідає за кермо напідпитку. За його словами, уже колишній начальник Хмельницької ОВА не раз негативно відгукувався про нетверезих водіїв, у яких варто відбирати машини для потреб ЗСУ, а його відео на цю тему отримували у громадськості схвальні відгуки.

"Я не бачив офіційної інформації про те, що Сергій Гамалій їхав п'яним за кермом, але якщо таке є, то авто очільника області теж мало би піти для військових на фронт по цій програмі. Це було би справедливо. Тому що в суспільстві є великий попит на справедливість. Закон повинен бути однаковий для всіх", — вважає Андрій Попик.

Що відомо Президент України Володимир Зеленський звільнив Сергія Гамалія з посади голови Хмельницької обласної державної адміністрації згідно з поданою ним заявою. Про це йдеться в указі президента України, підписаному 15 березня 2023 року. В Офісі президента пояснили причину звільнення трьох голів ОВА - Луганської, Одеської та Хмельницької так: "Причина звільнень — підвищення якості управління регіону у кожному випадку. Зараз розглядаються кандидатури нових керівників". Про це повідомив у коментарі Суспільному речник президента Сергій Никифоров. Також він зауважив, що "причини звільнення всюди різні. "Я думаю ви самі знаєте з чим це пов'язано і зробите висновки", — сказав у коментарі Суспільному Никифоров. 14 березня Кабмін погодив звільнення Сергія Гамалія з посади начальника Хмельницької обласної військової адміністрації. Про це повідомив представник Кабінету міністрів у Верховній раді України Тарас Мельничук. 13 березня у хмельницьких пабліках почали поширювати інформацію про те, що 11 березня 2023 року патрульною поліцією Чернівецької області було зупинено начальника Хмельницької ОВА Сергія Гамалія за кермом напідпитку, на нього склали протокол. У патрульній поліції Чернівецької області зупинення Гамалія в стані алкогольного сп'яніння досі не коментують, хоч і не заперечують, що така подія мала місце. Сергій Гамалій був призначений начальником Хмельницької обласної державної адміністрації 3 грудня 2020 року. Слідкуйте за новинами Суспільне Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube та Instagram.

Джерело