Подружжя Артура та Світлани Шмідт працюють на сміттєвому полігоні під Харковом.

Як повідомляє "Суспільне", від початку вторгнення пара комунальників працювала майже без вихідних. Вони працювали під обстрілами, ночували на роботі, евакуювали техніку та охороняли приміщення підприємства.

На полігоні з переробки машиніст бульдозера Артур працює близько 9 років. На початку вторгнення він, його дружина та ще двоє їхніх колег стали єдиними, кому вдалося дістатися полігону.

"Було й таке, що вертоліт залетів. У наш новий бульдозер влучили, ми його гасили, скільки могли. Щось врятували, щось не врятували. Були і вертольоти, й літаки. Це наше! Наше місто, наша земля. Ми повинні були. Як ми її покинемо чи що? Ні. Ми, що могли, те й робили.

Треба було ховати техніку, прибирати її, щоб її не побило, дивитися за нею. Техніка дорога. Але нічого, всі були бадьорими. Всі – за вільну Україну. Все буде добре у нас", — каже Артур.

Торік у лютому та березні комунальникам доводилося ночувати на роботі, а за їжею та водою виїжджати під обстрілами, розповідає дружина Артура Світлана.

"Коли почалася повномасштабна війна, я працювала в охороні. Ми подобово чергували, усе охороняли. Були разом із чоловіком на зміні. Я завжди підтримую свого чоловіка. Завжди. Я біля нього завжди, тому мені й у сніг, і в воду — я біля нього", — говорить Світлана. На полігоні вона близько двох років працює прибиральницею.

"Літали ракети над нами. Тут прильоти були, страшно було. Ми падали, бігали, по дві-три доби не могли виїхати звідси", — додає жінка.

За словами Артура, ситуація на полігоні покращилась, коли ЗСУ пішли у контранступ на Харківщині.

"Взагалі легше стало, спокійніше. Люди працюють, місто чисте, прибирають. Дуже його розвалили. Треба усе вивозити, утилізувати, прибирати, щоб було краще, ніж було до війни", — говорить Артур.

Також стали відомі подробиці трагічної ДТП за участі відомого народного депутата.

Джерело