Переселенцям в одному із шелтерів Городища нагадали, як безпечно використовувати електроприлади та що робити, якщо сталася пожежа. Такі тренінги стануть постійними, розповіла Суспільному речниця Головного управління Держслужби з надзвичайних ситуацій в області Юлія Норовкова.

Організовують їх спільно із благодійним фондом “Право на захист”.

Рятувальники нагадали правила користування електроприладами та свічками. Хоч цю інформацію знають, та повторити її корисно, зазначила переселенка Інна Іванівна.

Консультують і нагадують правила безпеки: на Черкащині проводять тренінги для переселенців

Дотримуватися правил безпеки в побуті легко, бо у кімнатах є лише вмикач для світла, прокоментувала переселенка із Соледару Людмила Тімченко:

"Тут ми нічим не користуємось: ні електроплиткою, ні чайником – все це у нас на першому поверсі. Нас годують безоплатно. Так що ми тут нічого не готуємо і пожежної безпеки дотримуємось".

За словами виконувача обов'язків директора закладу Валерія Трохименка, нині у шелтері живуть 47 людей. Усі вони ознайомлені з правилами техніки безпеки:

"У нашому закладі зроблена пожежна сигналізація в спальному корпусі. У закладі не передбачені розетки, тому що це був дитячий заклад. Але зараз у нас є розетки, там можуть гаджети заряджати, чай закип’ятити люди".

"Ми консультуємо, нагадуємо, пояснюємо правила безпеки. На цих тренінгах ми спілкуємось не тільки з дорослими, а, звичайно, і з дітками. Ми роздаємо спеціальні брошури задля того, аби уникнути виникнення надзвичайних подій чи ситуацій", — пояснила Юлія Норовкова.

Задля соціалізації переселенців організують низку різноманітних лекцій, розповіла тренерка благодійної організації "Право на захист" Олена Берестенко.

"Це регіональна програма, яку запровадили БО «Право на захист» разом з УВКБ ООН. Далі у нас будуть навчання з працевлаштування, це буде психологічна підтримка, якщо потрібна, юридичні консультації. Тобто це комплекс навчань для того, щоб повертати людей до активного життя та соціалізувати їх", — зазначила Олена.

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України

Читайте також Загинули директор і працівник — подробиці вибуху котла на підприємстві в Черкасах Вісім пожеж за добу: на Черкащині горів сухостій "Чарівної пігулки не існує": як черкащанка виховує дитину із синдромом Дауна

Джерело