Щорічно 27 березня найвпливовіший театральний діяч або діячка, на думку країн-учасниць Міжнародного Інституту Театру, виголошує промову до дня театру. У 2023 році Польський осередок організації вибрав для цієї місії українську режисерку Світлану Олешко.

Засновниця, директорка та режисерка харківського театру "Арабески" Світлана Олешко стане першою українкою, яка матиме цей привілей. Міжнародну промову 2023 написала Samiha AYOUB, акторка з Єгипту, її можна прочитати на офіційному сайті інституції.

Промову презентують 27 березня текстовому, відео та аудіо форматах у польських медіа і всіх театрах, які перед кожним спектаклем будуть зачитувати і показувати її текст.

Режисерка Світлана Олешко виголосить головну театральну промову у Польщі

У 2022 році польську спільноту представляла директорка драматичного театру у Варшаві Моніка Щепка, яка створила флешмоб після трагедії у Маріупольському драматичному театрі 16 березня 2022 року. В межах флешмобу у Польщі театри написати перед своїми будівлями "Діти".

Хто така Світлана Олешко

Світлана Олешко з початку повномасштабного вторгнення Росії працює в Польському театрі ім. А. Шифмана й мешкає у Варшаві.

Досліджуючи трансформаційний потенціал театру, у своїх роботах завжди була близькою до життя і до трансформації політичних соціальних й інших тем, що впливають на наше життя безпосередньо.

Є культурною активісткою й ініціаторкою створення Театрального інституту в Харкові.

Її найвідоміші постановки: "Aftertruth", "Red Elvis", "Еneida", " РадіоШансон: Вісім історій про Юра Зойфера" (на слова Сергія Жадана).

За рік перебування у Польщі Світлана Олешко здійснила: перформативні читання книжки Оксани Забужко "Планета полин", Салон поезії за п’єсою Жадана "Радіошансон: вісім історій про Юру Зойфера", читання книжки Маґдалени Рігамонті "Невигодні", Спектакль "Апорія’43/Декалог: локальна світова війна", читання книжки "Пишуть живі", упорядник і перекладач Богдан Задура.

Міжнародний інститут театру є найбільшою всесвітньою організацією виконавських мистецтв, що заснована в 1948 році фахівцями в галузі театру та танцю спільно з ЮНЕСКО. Місією МІТ є створення суспільства, де процвітатимуть і розвиватимуться різні види виконавського мистецтва та виконавці.

Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Ваші історії важливі для нас!

Джерело