У Рівному 24 березня презентували фотовиставку “Втрачений дім” та комікс-новелу "На межі", у ній розповідаються історії 22 українців про те, як живуть люди в умовах війни.

75-річний тренер з плавання Володимир Приходько разом з родиною три з половиною тижні прожили у сховищі під час бомбардуванням Маріуполя. Він з дружиною і донькою кілька разів змінювали місце перебування. Переселенець бачив, як нищили приміщення, де раніше ховалися від обстрілів.

"Були спочатку три дні у своїй оселі, думали, що все закінчиться швидко. Були на восьмому поверсі, бачили якраз, як на східному районі вибухи та розриви вже були зовсім поряд з нами. Зрозуміли, що треба тікати кудись. А куди тікати, коли навколо стільки бомб? Пішли у шкільний підвал, там тиждень просиділи, вискакували, коли притихало трохи, бігли у свій дім, брали щось поїсти й знову туди пірнали", — згадує переселенець Володимир.

У Рівному презентували комікс-новелу

Його історія представлена на фотовиставці "Втрачений дім" та у графічному коміксі-новелі "На межі".

Учасники громадської організації "Молода Просвіта Прикарпаття" збирали історії людей для фотовиставки та коміксу у прихистку для переселенців в Івано-Франківську.

"Історії, які нам вдалося у тих прихистках записати, лягли в основу виставки, яку ми сьогодні бачимо. Це 22 історії українців, які тікають від війни. Тут історії з різних регіонів України, з усіх регіонів, які обстрілювалися Російською Федерацією, які були чи є в окупації. Тут історії не тільки Донеччини чи Луганщини, але й Одеси, Київщини, Харкова, Чернігова", — говорить голова громадської організації Євгенія Бардяк.

Окрім Рівного, книгу-комікс та фотовиставку про переселенців презентували в усіх обласних центрах на заході України, а також у столицях Угорщини, Румунії та Молдови.

Організатори кажуть, у такий спосіб прагнуть розширити розуміння проблем тих, кому через війну довелося покинути рідні домівки жителями міст, які їх сьогодні приймають. Переглянути видання можна у книгозбірні Рівненського інституту післядипломної освіти.

Читайте також Коли у Рівному завершать опалювальний сезон. Мер назвав орієнтовну дату У Рівному організовують толоку в парку. Як і коли можна долучитись У Рівному створили мурал в пам'ять військового ЗСУ Олександра Мацієвського Перехід на літній час: сомнологиня пояснила, як допомогти організму адаптуватися до змін Відновлення пам'ятки: будівлю лазні садиби Зафранів у Рівному реставрує власник

Читайте і дивіться Суспільне Рівне на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

Джерело