У 2023 році роботодавцям зробили "сюрприз" у зв'язку з певним полегшенням, бо з 01.01.2023 були призупинені обов'язки щодо індексації заробітної плати.

Востаннє індексація має бути проведена за грудень 2022 року. Відомо, що призупинення Закону України "Про індексацію грошових доходів населення" стосується не лише зарплати, а й інших доходів, включаючи пенсії, стипендії, аліменти, виплати соцстрахування, компенсації та багато іншого.

Українцям пояснили, чи варто чекати на збільшення зарплат у 2023 році

Українцям пояснили, чи варто чекати на збільшення зарплат у 2023 році

Як виявилося, якщо працівник отримав індексацію до початку цього року, він її може й не побачити, бо роботодавець не зобов'язаний робити це з 1 січня і до кінця 2023 року. Вирішення цього питання залежить виключно від самого роботодавця. Якщо він захоче продовжити нарахування індексації зарплат, він вкаже це в колективному трудовому договорі.

А ще цікаве питання щодо нарахування індексації у 2023 році у разі, якщо працівникам вона раніше не нараховувалася. Цей процес, як відомо, регулюється тим же законом і "Порядком проведення індексації. І там говориться, якщо закон не діє, то й порядок не застосовується.

Українцям пояснили, чи варто чекати на збільшення зарплат у 2023 році

Виходячи з цих даних, виходить, що у 2023 році працівники "не мають права на індексацію" (протягом 2023 року), незалежно від того, коли це право виникне або виникло. виникне чи вже виникло на неї право.

Джерело