Пшемислав Чарнек розповів подробиці

Міністр освіти й науки Польщі Пшемислав Чарнек розповів, що у країні можуть запровадити обов'язкове відвідування шкіл для українських дітей-біженців, які навчаються дистанційно. Про це повідомляє "РБК-Україна" з посиланням на yavp.pl.

"За даними Міносвіти Польщі, у школах країни навчаються приблизно 187 тисяч українських дітей. За підрахунками, ще 200-300 тисяч дітей із України навчаються дистанційно в українських школах і залишаються поза польською системою освіти. Такий підхід в умовах війни розглядається як тимчасовий", – мовиться у виданні.

У Польщі можуть запровадити обов'язкове відвідування шкіл для українських дітей – подробиці

"Якщо така ситуація триває два, три місяці чи п’ять, то вона не змінить багато, однак якщо так продовжуватиметься й далі, ми мусимо запровадити певний механізм навчання, навіть якщо ці діти не виявлятимуть бажання відвідувати школи в Польщі. Ми не можемо дозволити, щоб кількасот тисяч дітей з України були поза системою освіти протягом року, двох чи трьох", – зауважив міністр.

Пшемислав Чарнек розповів, що "проблему освіти українських біженців вже обговорював із представниками ООН й, можливо, знадобиться підтримка міжнародних організацій, щоб залучити українських дітей до процесу освіти в Польщі".

Імовірною датою запровадження шкільного обов'язку для учнів-біженців міністр назвав 1 вересня 2023 року.

"На сьогоднішній день діти, які дистанційно навчаються у школах у системі освіти України, не підлягають обов'язковій дошкільній підготовці та шкільній освіті за польським законодавством", – написали у виданні.

Як повідомляв 5.UA, принц Вільям приїхав до Польщі, аби зустрітися з українськими біженцями – сюжет.

Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.

Дивіться також відео за темою:

як діти адаптуються до нового життя в Польщі – Ольга Макаренко.

Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.

Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.

Джерело