У рамках викриття схеми розкрадання блакитного палива із газотранспортної системи України п’ятьом керівникам облгазів обрано запобіжні заходи, ще двом посадовцям повідомлено про підозру.

Про це повідомляє пресслужба Бюро економічної безпеки (БЕБ).

"Детективи БЕБ та співробітники СБУ здійснюють досудове розслідування у справі щодо масштабного розкрадання палива із газотранспортної системи України (ГТС). До схеми причетні керівники окремих облгазів "Регіональної Газової Компанії" (РГК), що підконтрольні підсанкційному олігарху Дмитру Фірташу", — йдеться у повідомленні.

У справі Фірташа п'ятьом керівникам обрано запобіжні заходи, ще двом повідомлено про підозру — БЕБ

Зазначається, що правоохоронці отримали докази злочинної діяльності – розкрадання газу з ГТС, ще двох посадовців – голови правління АТ "Івано-Франківськгаз" та АТ "Сумигаз".

"Детективи БЕБ повідомили їм про підозру за ч. 3 ст. 27, ч. 5 ст. 191 КК України (прийняття власності, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем)", — йдеться у повідомленні.

У БЕБ зауважили, що наразі п’ятьом керівникам окремих облгазів вже обрано запобіжні заходи у вигляді тримання під вартою або внесення застави. Зокрема: АТ "Закарпатгаз" — 169 млн грн, "Львівгаз" — 155 млн грн, "Вінницягаз" — 186 млн грн, "Дніпропетровськгаз" — 160 млн грн та "Хмельницькгаз" — 228 млн грн.

15 травня БЕБ та співробітники Служби безпеки України за процесуального керівництва прокурорів Офісу генерального прокурора, викрили масштабну схему привласнення державного газу. Загальна сума шкоди, за попередніми оцінками, за 2016-2022 років може становити понад 18 млрд грн. Бізнесмену та олігарху Дмитру Фірташу і топменеджменту його компаній було повідомлено про підозру.

Дмитро Фірташ

Дмитро Фірташ – один з українських бізнесменів, якого пов’язують з численними корупційними схемами та з російським капіталом.

Рада національної безпеки і оборони запровадила проти нього санкції влітку 2021 року. За інформацією секретаря РНБО Олексія Данілова, це пов'язано з його участю у титановому бізнесі, зокрема постачанні сировини до Росії.

У березні 2014 року Дмитра Фірташа затримали у Відні за запитом ФБР за підозрою в наданні хабаря у розмірі $18 млн індійським чиновникам для отримання дозволів на розробку родовищ титану в Індії.

Через тиждень після затримання земельний суд Відня звільнив Фірташа під рекордну для цієї країни заставу — 125 млн євро та підписку про невиїзд з Австрії. Заставу вніс російський олігарх Василь Анісімов, який, за даними ЗМІ, є другом довіреної особи Путіна — Аркадія Ротенберга, фігуранта санкційних списків США і ЄС.

30 квітня 2015 року Кримінальний земельний суд Відня відхилив запит США щодо екстрадиції українського бізнесмена Дмитра Фірташа.

Оголошуючи рішення, суддя Крістоф Бауер назвав однією з причин відмови у видачі "як мінімум часткову політичну мотивацію звинувачень", висунутих американським правосуддям.

Джерело