24 з половиною мільйони гривень з обласного бюджету витратили на ремонт укриття в Житомирській обласній дитячій лікарні. Про це Суспільному розповів керівник закладу Юрій Довгополий.

За його словами, сховище у лікарні працює з 24 лютого 2022 року, але, щоб до нього потрапити, майже рік персонал та пацієнти ходили через вулицю.

"Майже рік люди ходили в укриття через вулицю, тому що проєктом лікарні тоді, коли вона будувалася, було передбачено, що пацієнт має вийти на вулицю, обійти частину приміщення і після цього тільки спуститися у сховище. Але з жовтня прийняли рішення його відремонтувати і зараз ми маємо такі чудові умови. Пацієнти зі стаціонару спускаються на перший поверх та через двері виходять у галерею й спускаються до сховища", – пояснює Юрій Довгополий.

24 з половиною мільйони гривень витратили на ремонт укриття в Житомирській обласній дитячій лікарні

Укриття площею понад шістсот квадратних метрів розраховане на 304 людини. Сховище поділене на декілька кімнат. Кожна з них відповідає за окреме відділення.

"З дітьми в укритті перебувають медсестри і санітарки, – каже Юрій Довгополий. – Кожна медична сестра, кожна санітарка повинна знати, куди вона веде своїх дітей. Все чітко. Ніхто не бігає і не шукає собі місце. Кожен знає, якщо сигнал тривоги, то йде у свою кімнату. У нас навіть на ліжках написано, де чиє відділення, де мають бути діти".

Аліна Павлушенко з донькою Ліаною лікуються в Житомирській обласній дитячій лікарні вже два тижні. Під час повітряних тривог вони спускаються до укриття закладу.

"Відразу одягаюся тепліше, бо там прохолодно, беру плед і біжимо в укриття, – розповідає Аліна Павлушенко. – Там є ліжка, можна там спати. Порівнюючи з тими укриттями, що я бачила, то там дуже гарно".

Зранку п'ятого червня у лікарні на лікуванні перебували 257 дітей і понад 80 мам.

"Фактично ми маємо понад 300 пацієнтів і понад 200 людей персоналу, – каже Юрій Довгополий. – Це не рахуючи тих відвідувачів, які звернулися до поліклініки. Під час тривоги ми їх також запрошуємо до сховища. Також із зупинки, що розташована навпроти лікарні, з магазину, зі стоянки люди йдуть сюди. Ми приймаємо всіх. Були такі дні, що в укритті перебували 400-500 людей. Вони у коридорах стояли".

За словами голови Житомирської обласної військової адміністрації Віталія Бунечка, в області є три тисячі 423 укриття. Нині їхній стан та доступність перевіряють.

"Зараз комісія з представників Національної поліції, ДСНС, департаменту цивільного захисту проводить перевірки всіх укриттів. Я точно можу сказати, що немає ніде такого укриття, як тут в обласній дитячій лікарні. Станом на ранок п'ятого червня 54 відсотки укриттів вже перевірили і тільки 33 укриття визнали непридатними", – повідомив Віталій Бунечко.

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube

Джерело