Окрім ліків, шпиталю з-за кордону передали сучасне обладнання для операційної

Близько тонни медикаментів доправили з Польщі до спеціалізованого госпіталю для військових на Житомирщині. Медична допомога від поляків усемеро перевищує забезпечення ліками та медикаментами від Міністерства охорони здоров'я України – кажуть у госпіталі. Саме благодійна допомога дозволяє закладу повноцінно функціювати та ставити на ноги пацієнтів, які були тяжко поранені на війні. Подробиці – у сюжеті від "5 каналу".

Військовослужбовець Віталій зазнав бойової травми у Бахмуті. Під час ворожого обстрілу йому поранило руки.

Польща передала всемеро більше медикаментів до госпіталю в Житомирі, ніж МОЗ України – сюжет (Відео)

"Зайшли на другий поверх і почалося зіткнення бойове, так попало, що попало і все… Пальцями ворушу, пальці відчуваю вже. Лікування тут дуже добре", – поділився Віталій.

Роман останні роки жив у Маріуполі, а до ЗСУ потрапив цьогоріч у лютому добровольцем. Воював на Донеччині, де поряд із ним розірвалася міна – чоловіку поранило кінцівки і тулуб.

"Усюди, де проривають, ми ідемо, штурмуємо, вибиваємо назад. Ходили зачищати територію свою, міна прилетіла, шматок заду відірвало, на жаль. Руку поранило, з ногою є проблеми. У мене і крапельниці, і уколи мені роблять", – розповів пацієнт госпіталю Роман.

У госпіталі більшість пацієнтів – із пораненнями, але є й такі, які потрапили сюди із загостреннями хронічних захворювань.

"Найбільш важливе – це знеболювальні препарати, для наркозу. Розчини для відновлення, наприклад, пацієнтів з анеміями, для відновлення кровоносного русла, поповнення, кровозупинні препарати, антибіотики дуже затребувані зараз", – наголосив лікар-хірург Вадим Павлюк.

Дивіться також відео: ПЕРЕЛОМИ, ПОРІЗИ ТА ЗАБОЇ: медики рятують потерпілих унаслідок РАКЕТНОГО УДАРУ по ДНІПРУ.

"Це різні ліки, вони забезпечують і процес роботи в операційній, і процес надання допомоги в післяопераційному періоді і при різного роду хворобах, необов'язково при пораненнях і операціях", – зазначив медичний директор Олександр Стоцький.

Медикаментів, які надходять до госпіталю за державними програмами, не вистачає. Але медзаклад підтримують польські можновладці та благодійники. Цього разу вони привезли майже тонну ліків, уже втретє. Супроводжувала медичній вантаж віцемаршалок сейму пані Малґожата. Каже, усе закуплено з державного бюджету, також долучаються окремі органи самоврядування, неурядові організації та небайдужі громадяни.

"Це не просто війна на території України. Вона воює за весь демократичний світ, бореться за найважливіші цінності. Це наш обов'язок людський – підтримувати Україну на кожному етапі цієї війни і ми це робимо", – сказала віцемаршалок сейму Польщі Малґожата Ґошєвська.

Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.

"Якщо порахувати загальну допомогу, яку надала польська сторона, це за рік більш як 7 мільйонів гривень, якщо перерахувати в ліки, надані нам на шпиталь. А від держави ми отримали до мільйона гривень", – зауважив директор госпіталю Павло Журбенко.

Масштабна допомога медикаментами з боку Польщі допомогла госпіталю пролікувати від початку повномасштабного вторгнення майже дев’ять тисяч пацієнтів. Окрім ліків, шпиталю з-за кордону передали сучасне обладнання для операційної. А також польська сторона допомагає готувати психологів для прискорення реабілітації пацієнтів.

Юлія Сінєльнікова, Віталій Сінєльніков, Житомирська область, "5 канал"

Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.

  • Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.

Джерело