Застосунком "Дія" користується понад 19 млн українців: там можна сплатити податки, задонатити на армію, згенерувати судове рішення, отримати довідки та витяги чи навіть подивитися телебачення у смартфоні.

Загалом у застосунку "Дія" доступні 25 електронних сервісів. Детальніше про кожен із них – далі.

Водійські послуги

Водійські послуги – одні з найпопулярніших у застосунку "Дія". Серед них – шеринг авто. Сервіс дозволяє в кілька кліків поділитися техпаспортом з родичем чи другом, коли позичаєте авто. Тож більше не потрібно передавати документ із рук до рук, йти до сервісного центру МВС або ж розбиратися в електронному кабінеті водія.

Усе необхідне в "Дії": 25 електронних послуг, доступних у застосунку

Цим сервісом успішно скористалися понад 155 тис. разів. У застосунку також можна скасувати шеринг, якщо вашій близькі людині більше не потрібно користуватися автівкою.

Також у "Дії" водії можуть сплатити штрафи за порушення правил дорожнього руху, окрім стягнень за паркування.

У застосунку можна замінити водійське посвідчення. Для цього треба подати заяву, а потім забрати документ у сервісному центрі МВС. Або ж можна взагалі відмовитися від пластика і залишити лише цифровий документ.

Донати на ЗСУ та облігації

Зараз у "Дії" можна задонатити на проєкт "Армія дронів" через UNITED24. Від початку вторгнення через застосунок було зібрано понад 580 млн грн донатів.

Українці можуть придбати в "Дії" військові облігації, і таким чином підтримати армію та економіку держави. Це як донат, тільки з поверненням коштів та гарантованим прибутком. Загалом українці придбали понад мільйон облігацій у "Дії", що дорівнює понад мільярду гривень на допомогу армії.

"єВорог"

З головного екрана "Дії" можна перейти в чатбот "єВорог". Це захищений інструмент, який дозволяє цивільним безпечно та швидко передавати інформацію Силам оборони про окупантів і колаборантів.

Головна відмінність від схожих ботів – авторизація через застосунок "Дія". Це потрібно, щоб диверсанти не могли спамити фейковими фото чи відео.

"єВорог" уже довів свою ефективність як інструмент народної розвідки і ним скористалися 504 тис. українців.

"єВідновлення"

Українці, чиї домівки постраждали через бойові дії, можуть повідомити в "Дії" про пошкоджене майно, подати заяву та отримати кошти на ремонт за програмою "єВідновлення".

Послуга доступна, якщо пошкоджене житло підлягає відновленню і не було повністю відремонтоване. Максимальна сума грошової допомоги на ремонт – 200 тис. грн.

Послуги для ВПО

Після початку повномасштабної війни в "Дії" з'явилася комплексна послуга для внутрішньо переміщених осіб. Так, можна в кілька кліків оформити довідку ВПО та грошову допомогу від держави. Понад 1,4 млн людей вже подали заявки на отримання довідки та допомоги ВПО через "Дію".

У застосунку працюють ще два сервіси для внутрішньо переміщених осіб – зміна місця реєстрації та скасування статусу ВПО. Такі послуги актуальні для тих, хто переїхав до іншого міста або повернувся додому.

Допомога по безробіттю

Якщо ви втратили роботу через війну чи працювали на тимчасово окупованих територіях, у застосунку "Дія" можна подати спрощену заяву, щоб отримати статус безробітного та грошову допомогу.

Після працевлаштування в застосунку можна в кілька кліків відмовитися від статусу безробітного та виплат.

"єОселя"

У "Дії" працює програма пільгових державних кредитів на житло "єОселя". Це можливість придбати власне помешкання для родин військових, медиків, педагогів та науковців.

У межах послуги "єОселя" українці отримали кредити на житло на понад 1,6 млрд грн. Так, 1213 українських родин, які відповідають вимогам програми, отримали кредити під 3%.

Довідки та витяги

У застосунку та на порталі "Дія" можна отримати довідки ОК-5 та ОК-7. Це документи, які засвідчують трудовий та страховий стаж. Вони потрібні при оформленні на роботу, нарахуванні лікарняних чи для призначення пенсій. Такі документи – одні з найзатребуваніших в Україні.

Крім того, можна замовити витяг про місце проживання – своє та дитини. Тож більше не потрібно йти до органів реєстрації та стояти в чергах. Без цього документа не можна оформити шлюб, стати на військовий облік або влаштувати дитину до школи чи садка.

Ще один із популярних документів у "Дії" – витяг про несудимість. Щороку його потребує мільйон українців. Витяг необхідний, щоб влаштуватися на роботу, усиновити дитину чи взяти участь у тендері.

Податкові послуги

У застосунку "Дія" підприємці можуть отримати податкові послуги у смартфоні в кілька кліків. Так, можна подати декларацію платника єдиного податку та сплатити його.

Після початку повномасштабної війни додалася ще одна можливість. Підприємці, які подали заяву до Державної податкової служби про застосування спецставки 2%, отримали змогу подати в "Дії" декларацію платника єдиного податку 2% та сплатити його.

Крім того, у застосунку можна сплатити єдиний соціальний внесок.

Скористатися послугами можуть ФОПи 1-3 групи на спрощеній системі оподаткування без найманих працівників.

Судові послуги

У "Дії" уже понад рік доступні судові сповіщення – інформаційні повідомлення про судові засідання. Раніше українці могли навіть не знати, що є учасниками справи, яка слухається в суді. Сервіс дозволяє не пропустите важливе судове засідання та завчасно дізнатися про статус у справі.

Віднедавна в "Дії" доступні судові рішення. Документ із електронними підписами суддів можна згенерувати самотужки в застосунку. Цифрове судове рішення має таку ж юридичну силу, як і паперове.

В застосунку можна переглянути та оплатити борги за виконавчими провадженнями. Після оплати квитанція зберігається в "Дії", її можна завантажити або надіслати на електронну пошту. Також можна відстежувати зміну статусу боргу.

"Дія.Підпис"

Технологія "Дія.Підпис" дозволяє підписувати документ будь-де і будь-коли. Це захищений електронний підпис, який можна активувати за лічені секунди.

Віднедавна у застосунку доступний "Дія.Підпис-EU". Це електронний підпис, який відповідає вимогам ЄС. Тож українці можуть підписувати європейські документи та контракти. Зробити це можна на двох платформах: ІD.GОV.UА (ICEI) та в сервісі документообігу "Вчасно". Пізніше функціонал масштабують і на інші платформи.

Англомовні документи

У "Дії" доступні англомовні версії закордонного паспорта, водійського посвідчення та техпаспорта на авто. Крім того, права та техпаспорт мають міжнародне кодування, яке використовується в ЄС, США та Канаді. Щоб у застосунку документи відображалися англійською, необхідно перемкнути мову.

Такий сервіс особливо актуальний для українців за кордоном. Хоча на юридичному рівні "Дію" ще не визнали в інших країнах, уряди держав вже знайшли опції, які дозволяють українцям користуватися послугами. Так, наприклад, у деяких країнах українці подаються на соцвиплати, використовуючи електронні документи в "Дії", тому що це єдині документи, які в них є на руках.

"Дія.TV" та "Дія.Радіо"

На початку повномасштабного вторгнення у "Дії" з’явилося радіо та телебачення. Завдяки цим сервісам українці отримали змогу дивитися чи слухати національний телемарафон та не підпадати під російську пропаганду.

Опитування

Опитування в "Дії" – інструмент комунікації між державою та громадянами. Сервіс допомагає будувати електронну демократію, адже завдяки опитуванням держустанови можуть дізнатися думку українців з того чи іншого питання і врахувати її при ухваленні рішень.

У "Дії" українці вже висловили позицію щодо володіння зброєю, визначали ескізи поштових марок, обирали переможця Нацвідбору на "Євробачення-2023", нові назви для залізниць та вирішували, чи залишити 8 березня вихідним.

Загалом у "Дії" відбулося 15 опитувань, у яких українці проголосували 12,6 млн разів.

Обмін ламп

У "Дії" можна подати заяву про обмін старих ламп розжарювання на нові LED-лампи задля збереження електроенергії. Через застосунок вже замовили 6,8 млн енергоощадних ламп на обмін.

Створення COVID-сертифіката

У "Дії" можна згенерувати зелений COVID-сертифікат різних видів: внутрішній, міжнародний, дитячий, на підставі одужання та на підставі ПЛР-тесту. Перші три можна отримати лише після повного курсу вакцинації.

Також можна згенерувати COVID-сертифікат, якщо ви вакцинувалися за кордоном. Усі дози вакцини, отримані і в Україні, і за кордоном, зараховуються в документі в застосунку.

У "Дії" також доступний жовтий COVID-сертифікат. Його можна згенерувати, якщо ви чи ваша дитина отримали одну дозу вакцини. Такий документ діє лише на території України.

Оцінка якості послуг

В застосунку "Дія" запрацювала оцінка якості послуг, що допомагає вдосконалювати продукт і робити його зручним. Так, після отримання в застосунку певного сервісу надходить пуш-повідомлення із проханням поставити оцінку. Можна оцінити витяг про місце проживання (для дорослого і дитини), обмін лампочок, витяг про несудимість, оплату штрафів та заміну посвідчення водія.

Також можна оцінити "єВідновлення". Для цього треба відкрити контекстне меню послуги (кнопка з трьома крапками у правому верхньому кутку) та натиснути "Оцінити послугу".

У планах – масштабувати сервіс на всі послуги в застосунку. За кілька місяців роботи сервісу українці оцінили послуги в "Дії" понад 442 418 разів. Середня оцінка – 4,17.

Нагадаємо, раніше ТСН.ua повідомляв, що в "Дії" доступні 14 електронних документів, і детально розповів про кожен із цих.

Читайте також:

  • В Україні заговорили про відкриття аеропорту "Львів": що відомо
  • Підвищення ціни на електроенергію: чи буде ще зростати тариф до кінця 2023 року
  • До України завезли небезпечний продукт: де його можна виявити

Підписуйтесь на наші канали у

Джерело