Українців попередили про ризик поширення інфекцій

Холера, тиф, кишкові інфекції: у МОЗ попередили про небезпеку через підрив Каховської ГЕС – як уберегтися
Міністерство охорони здоров’я наголошує на можливості виникнення гострої інфекційної хвороби холери внаслідок руйнування Каховської ГЕС російськими військовими. Про це повідомив головний санлікар Ігор Кузін в ефірі всеукраїнського телемарафону.

За його заявою, затоплення приносить ризик виникнення спалаху інфекційних захворювань, що передаються через забруднену питну воду. До таких захворювань відносяться гепатити та гострі кишкові інфекції.

“Ми не виключаємо, що після зниження рівня води можуть виникати точково випадки холери. Ризики ми не відкидаємо, але зробили все, щоб таких випадків у нас не сталося”, – зазначає головний санітарний лікар.

Кузін зазначив, що є чітко визначені алгоритми реагування на випадки холери. Залежно від кількості хворих та характеру поширення хвороби застосовуватимуться відповідні алгоритми та заходи.

Після досягнення рівня води, при якому ризик розвитку гострих кишкових інфекцій, включаючи холеру, знижується, МОЗ вживе всіх необхідних профілактичних заходів. Карантинні обмеження будуть введені лише у випадку, якщо ситуація вийде з-під контролю з метою запобігання поширенню хвороби.

“У нас є достатня кількість лікарських діагностичних засобів, щоб продіагностувати будь-які гострі кишкові інфекції, у тому числі холеру. Тобто, система охорони здоров’я готова на реагування”, – говорить Кузін.

Наразі не було зафіксовано випадків інфекційних захворювань. У Херсонській та Миколаївській областях діють епідемічні бригади, які готові до оперативних заходів у разі таких захворювань.

Так, у Міністерстві охорони здоров’я опублікували інфографіку, в якій вказано найефективніші способи знезараження води в домашніх умовах:

Кип’ятіння. Це найнадійніший спосіб. Вода повинна кипіти не менше 10 хвилин, потім вона має відстоятись.

Таблетки для знезараження води. У таких таблетках міститься активний хлор. Декілька таблеток додаються у воду, і вона повинна залишатися недоторканною протягом 30-60 хвилин.

Активоване вугілля. Він видаляє неприємні запахи, шкідливі добавки та речовини з води. Процес знезараження триває протягом 8 годин. Для очищення 1 літра води необхідно загорнути у марлю 5 дроблених таблеток активованого вугілля.

Маріуполь. Розчинити 1-2 г марганцівки на 1 літр води. Вода має набути блідо-рожевого відтінку. Після цього воду потрібно залишити на пів години, акуратно процідити, залишивши осад на дні.

Спиртовий розчин йоду (використовується у крайніх випадках, якщо немає інших варіантів). На 1 літр води додають 3-4 краплі розчину йоду. Перед вживанням рекомендується залишити воду на пів години або краще на 1:00. Людям із захворюваннями щитовидної залози не рекомендується використовувати цей метод.

Джерело