Волонтерка з Рівного прилаштовує евакуйованих тварин з Херсону та Торецька, що на Донеччині. За три дні, від моменту оголошення евакуації, жителі області забронювали 70 тварин, яким потрібен прихисток. 9 червня волонтерка розповіла Суспільному, що жителі області мають змогу забронювати ще сто тварин у цьому місяці.

Леся три роки займається безпритульними тваринами у Рівному. Від початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну волонтерка вивозила тварин з Рівненської області до Польщі.

"Я зв'язалася з волонтеркою з Черкас, яка безпосередньо займається евакуацією тварин з Херсону та Торецьку. Я ж шукаю їм сім'ї в Рівному. Це буде моя перша евакуація тварин з гарячих точок у Рівне. Жителі області забронювали 70 тварин за три дні", — каже волонтерка.

Бронювання котів і собак: як Рівненщині можна прихистити тварину із постраждалих територій

Дівчина розповіла, що евакуація може розділитися на три етапи, оскільки в авто всі тварини не влізуть. Волонтери планують евакуйовувати тварин щомісяця.

"В області багато охочих взяти тварин, беруть дві-три тварини в сім'ю. Багато хто може взяти на перетримку, але ми надаємо перевагу родинам. З перетримки важче прилаштувати, бо люди вже бачать, що тварини у безпеці", — зауважила волонтерка.

Леся розповіла, що зараз неможливо перевірити всі умови, у яких будуть жити евакуйовані тварини, оскільки їх дуже багато.

"Тварини, які жили у квартирі, будуть жити у квартирі. Ті, які жили на вулиці, можуть жити у вольєрі або просто у дворі. Багато хто бере тварин на фірму, у такій ситуації фірма — це непогані умови. На прифронтових територіях сильні обстріли й тварини помирають від розриву серця. Може бути таке, що людина бронює, а тварина не приїжджає, бо у неї розірвалося серце", — розповідає Леся.

Господарі, які мають змогу, самостійно стерилізують тварину. Пані Леся каже, що більшість людей хочуть самців, але волонтерка пропонує безкоштовну стерилізацію самок.

"Тварин, яких привезли з Херсону в Черкаси, будуть стерилізувати й передавати нам стерилізованими. В Рівному немає місця, де можна обстежити тварину, нема державного притулку, а у центрі стерилізації немає місць. Нам немає куди їх привезти", — розказала волонтерка.

Дівчина каже, що найскладніше знайти родину собакам, яким 7-8 років, оскільки з такими тваринами найважче.

До кінця червня можна забронювати ще сто тварин. Волонтерка зазначила, що наразі вона шукає приміщення, у якому можна буде розмістити 70 тварин для подальшої передачі сім'ям.

Читайте і дивіться Суспільне Рівне на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

Джерело