Червневий вечір 2023 року. Черкаський Хрещатик. У променях вечірнього сонця під гучні вигуки "Слава Україні" йдуть вулицею випускники. Цьогоріч — у вишиванках. У руках прапори та синьо-жовті стрічки.

Випускники відмовилися від традиційної урочистої ходи, аби подякувати Збройним Силам України.

Попереду колони — дівчата з барабанами. Перша зупинка пам'ятник Борцям за волю України. Випускники поклали квіти та вшанували Героїв.

У вишиванках та з прапорами: у Черкасах випускники подякували ЗСУ

Далі — під гучні вигуки"Слава Україні — Героям Слава" прямують Хрещатиком.

І радість і хвилювання відчуває черкащанка Лілія Бикова. На урочистості до сина прийшли усією сім'єю: поруч чоловік Олексій та молодший син Тимофій. Розповіла:

"Випускний зі школи — початок дорослого життя старшого сина Микити. І гордо і щемливо зараз — його дитинство скінчилося та пора розпочинати дорослий шлях. Завтра дітям вручать атестати і опісля діти святкуватимуть самостійно, без батьків в кафе".

Черкащанка Наталія проходила повз та зупинилася:

"Видовищно. Дух перехоплює від того, що молоді люди у національному вбранні вигукують проукраїнські гасла. Ностальгійно. Пригадалося, як ми на випускний йшли колоною бульваром Шевченка. Але тоді була інша епоха. Все було інше. Тепер, коли у будь-який момент може початися повітряна тривога, все сприймається по-іншому".

Пані Оксана прийшла із донькою. Вона — випускалася у 2022 році. Тоді не було ні ходи, ні випускного:

"Ми прийшли пережити разом із цьогорічними випускниками емоції. Ми через повномасштабне вторгнення не отримали цього минулого року. Діти почуваються розгублено, тож ми вирішили вдягнути вишиванки та приєднатися до маршу подяки ЗСУ".

Пані Людмила прийшла на випускний до свого онука:

"Таке буває раз у житті. Діти виросли, від цього і сумно, і радісно водночас. Тепер онуки виросли. Сумно, що вони тепер захочуть жити без нас, але й радісно, що виросли хорошими, розумними людьми".

Захід зініціювали випускники. Вони відмовилися від традиційних святкувань у сукнях та костюмах, натомість одяглися патріотично.

Участь взяли учні із 34 шкіл міста.

Випуск будуть святкувати у кожній школі окремо. Вручення атестатів відбудеться у тих освітніх закладах, де є укриття. За словами директора департаменту освіти Богдана Бєлова, у 2023 році зі шкіл Черкас випустилося 1 600 учнів.

Маєте новину про події з життя на Черкащині? Надсилайте сюди

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України

Джерело