В Одесі з початку лютого діє програма для військовослужбовців ВМС, які отримали поранення та травми. Три рази на тиждень вони проходять заняття з іпотерапії, аби покращити психологічний та емоційний стан. На одному з таких занять побувала знімальна група Суспільного.

Військовослужбовець Володимир отримав травму на Донеччині, тепер працює у тилу і відвідує сеанси іпотерапії. Він каже, що коні дарують йому лише позитивні емоції:

"Так я себе став спокійніше відчувати, коні дають тільки позитивні емоції. Була інвалідність, робоча травма. Прийшов воювати на нулі, впав на руку, був прильот й защемило нерв. Довелося поїхати до шпиталю. Тому вже обмежено придатний за станом здоров'я".

Іпотерапевтка Анастасія Гродська зазначає, що їзда верхи та вправи з конямми позитивно впливають на стан м'язів, мозкову діяльність та нервову систему людини:

"Вершник сідає на коня без сідла і це вже має терапевтичний ефект, тому що рухи коня повторюють рухи людини, коли вона ходить. Тобто змушує працювати всі м'язи, всі суглоби. При цьому вершник знаходиться в розслабленому стані. Він має навчатися рефлективно тримати баланс, і коли він цього навчиться, ми додаємо деякі вправи".

Виконавча директорка благодійного фонду ВМС Алла Бочевар зазначила, що прорама складається з 10 сеансів. Вона включає роботу з терапевтом, перебування на території кінного клубу, а також за необхідності — консультації психотерапевтів.

"Ця програма призначена для військовослужбовців ВМС, які отримали поранення, перебували в полоні, були в зонах ведення бойових дій. Програма функціонує з лютого місяця цього року, наразі це вже третя група військовослужбовців", — розповіла Алла Бочевар.

"Сьогодні в нас була прогулянка. Це більш емоційна програма для того, аби вершник міг розслабитися. Тобто в нас є і навантаження, і такі легкі прогулянки", — розказала про заняття помічниця іпотерапевта Тетяна Матвійчук

Військовослужбовець Віталій восени минулого року воював на Херсонщині та отримав там контузію. Йому також допомагають реабілітуватися коні. За словами чоловіка, його стан покращився від спілкування з тваринами:

"Сьогодні на занятті в мене булла прогулянка по пересічній місцевості, як себе вести грубо кажучи в сідлі. Минулого разу був боулінг, набивання на бадмінтон. Стан змінився від спілкування з твариною, з психологом. В реальному житті став спокійнішим".

Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області

Джерело