У Кропивницькому капітально відремонтують два укриття, які здатні витримати ядерну атаку. Нині у міській раді розробляють проєктно-кошторисну документацію сховищ. Мова йде про споруду на вулиці Героїв Рятувальників (колишня Волкова), яка розрахована на 1770 людей, та на Героїв України, 2 на 1840 місць. Про це Суспільному розповіла директорка Департаменту з питань економічного розвитку Ніна Рахуба.

За її інформацією, орієнтовна вартість ремонту сховищ 19 і майже 25 мільйонів гривень. Проєкти подали на фінансування коштом Державного бюджету України (а саме Фонд ліквідації наслідків збройної агресії).

Площа сховища на вулиці Героїв Рятувальників – більше тисячі квадратних метрів. Збудували його понад 40 років тому. В укритті є десять приміщень, які пустували протягом 30 років, розповіла Суспільному підприємиця Людмила Шубіна.

У Кропивницькому капітально відремонтують два укриття, які здатні витримати ядерну атаку

Окрім цих двох проєктів, найпростіші укриття облаштують у двох кропивницьких школах — капітально відремонтують частину підвального приміщення у школі №10 за 2,3 мільйона гривень та у Ліцеї "Науковий" за 2,7 мільйона гривень.

Чи встановлюватимуть у Кропивницькому надалі зупинки-укриття

Встановлювати зупинки-укриття наразі у Кропивницькому не планують, говорить Ніна Рахуба. У міському бюджеті не передбачені гроші на їх облаштування.

Перша зупинка-укриття з'явилась у Кропивницькому на вулиці Шевченка у жовтні минулого року. Це приватний проєкт, який оплатив благодійник. Вона розташована на глибині три метри, товщина стін – пів метра. Будівельники працювали впродовж місяця. Укриття зробили з залізобетонних конструкцій. Там є лави для сидіння, освітлення та два виходи. Розраховане сховище на 20 людей.

Виконавчий комітет міської ради Кропивницького надав дозвіл на встановлення першої зупинки-укриття у місті в серпні минулого року, розповів Суспільному начальник пресслужби міськради Сергій Якунін.

З його слів, у місті хотіли б облаштувати не одну таку зупинку, зокрема, біля закладів торгівлі, міськрада закликає доєднатися підприємців з Кіровоградщини.

Джерело