Маріуполець Ігор понад 10 років працює у Державній прикордонній службі. Останні три роки чоловік разом зі своїм псом на прізвисько Рамус охороняли державний кордон у пунктах пропуску на Донеччині, де шукали зброї та вибухівки. Як з початку 24 лютого 2022 року він обороняв Маріупольський район, боровся з окупантами на "Азовсталі", пережив 10-місячний полон та нині продовжує захищати український кордон — історію розповіли у прикордонній службі.

24 лютого Ігор був у складі відділу прикордонної служби "Сартана" та боронив ділянку свого підрозділу з улюбленцем Рамусом до останнього, поки не надійшов наказ відійти ближче до рідного Маріуполя. За декілька днів, як розповіли у ДПСУ, через потужні обстріли собаку довелось відвезти до батьків чоловіка. Перебуваючи на " Азовсталі", прикордонник отримав вогнепальне та осколкове поранення, а 17 травня під час вимушеного виходу із заводу він разом з іншими військовими потрапив до полону.

Спершу чоловік був в Оленівці, на Донеччині, а згодом військовослужбовця перевели до колонії у Луганській області. "За десять місяців полону йому довелось пройти тортури та знущання, але незламна сила волі воїна допомогла вижити. 7 березня цього року після обміну полоненими Ігор зміг повернутися до своєї сім’ї", — зазначили у пресслужбі.

Песика Рамуса також повернули з окупованої території — прикордонник Ігор з ним не бачився рік. "Це була цілком спецоперація до якої долучилося багато незнайомих мені людей. Попри усі ризики собаку вдалося вивезти з окупованої території. Не можу зараз розповісти усі деталі, але я дуже вдячний усім, хто допоміг повернути мого напарника та улюбленця нашої сім’ї", — розповів Ігор.

Нині чоловік із Рамусом охороняють державний кордон на ділянці одного з відділів Чернівецького прикордонного загону. Прикордонник впевнений у перемозі та вірить, що зовсім скоро зможе повернутися разом з сім’єю до рідної домівки у Маріуполі та скупатись в Азовському морі.

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram

Джерело